Jak pomnożyć inteligencję małego dziecka
05 września 2010, godz. 9.00-17.00
Instytut Rozwoju Małego Dziecka – od narodzin do 6 roku życia.
To nie tylko wspaniała okazja dla nas rodziców do wykorzystania, to nasz obowiązek. Musimy udostępnić dziecku całą wiedzę, jaką posiadamy. Nigdy później nie będziesz mieć takiej okazji. Dziś z łatwością dziecko nauczy się wszystkiego, na co w przyszłości musiałoby przeznaczyć wiele miesięcy czy lat.
Podczas jednodniowego szkolenia dowiesz się:
– jak skutecznie nauczyć małe dziecko angielskiego
– jak uczyć języków obcych, aby w przyszłości mogło nauczyć się dowolnego języka obcego, jaki wybierze,
– jak uczyć małe dziecko gry na pianinie i być najlepszym nauczycielem swojego dziecka – zakładając, że rodzic nie zna nut i nie umie grać na żadnym instrumencie,
– jak uczyć dziecko wiedzy encyklopedycznej – łatwo i przyjemnie,
– jak tworzyć siatkę wiedzy, dzięki czemu dziecko bedzie otwarte na nowe fakty z każdej dziedziny,
– jak uczyć małe dziecko malarstwa, aby rozpoznawało autora obrazu, który widzi po raz pierwszy,
– jak uczyć małe dziecko muzyki, aby rozpoznawało autora utworu, który słyszy po raz pierwszy,
– jak uczyć małe dziecko historii, chemii, geografii i biologii – szybko i z przyjemnością,
– jakie zabawki i gry wzbogacą dziecko,
– jak bawić się lalkami, aby nauczyć dziecko historii,
– jak aktywnie oglądać z dzieckiem telewizję, aby je wzbogacić,
– jak spacerować i o czym rozmawiać podczas spacerów, aby zdobywać nową wiedzę i utrwalać zdobytą,
– jak przygotować dwu-, trzy-letnie dziecko do spektaklu operowego lub baletowego.
Celem szkolenia jest wyposażyć rodzica w wiedzę potrzebną do przygotowania "bitów inteligencji" dla swojego dziecka, czyli kart dydaktycznych zawierających małe porcje informacji stworzenia siatki pojęć dziecka określenia poziomu rozwoju umiejętności swojego dziecka w kontekście sześciu profili pracy mózgu, poznania przyczyn ewentualnego spowolnienia rozwoju stworzenia dziecku możliwości rozwoju umiejętności, które nie miały okazji się dotychczas rozwinąć ułożenia programu stymulacji wzrokowej, słuchowej i dotykowej swojego dziecka.
Szkolenie polecamy wszystkim rodzicom dzieci od urodzenia do 6 roku życia, a nawet starszych. W przypadku tych zajęć, im starsze jest dziecko, tym jego wykorzystanie przez rodzica będzie szersze.
Twoje dziecko przyszło na świat z tą samą iskrą geniuszu, którą zobaczyły w oczach swoich dzieci matki Krzysztofa Kolumba, Mikołaja Kopernika czy Marii Skłodowskiej. Ludzki umysł ma niezmierzone możliwości w dziedzinie zapamiętywania, nauki czy twórczego myślenia. Umysł Twojego dziecka także i to w stopniu znacznie większym niż sądzisz.
Trzeba się jednak nauczyć, jak najskuteczniej zaprząc do pracy sieć około stu miliardów neuronów, jak wykorzystać ten wyjątkowy dar – nasz mózg.
Mózg ludzki jest najpotężniejszym narzędziem służącym do nauki i twórczego rozwiązywania problemów, a mimo to większość z nas wie o nim mniej niż o samochodach. Oczywiście samochody otrzymujemy z instrukcją obsługi, a mózgi nie; nawet w szkole więcej czasu poświęca się historii, matematyce i literaturze niż najważniejszemu przedmiotowi – nauce tego, jak się uczyć. Do mózgu dziecka prowadzi pięć dróg. Uczy się ono wszystkiego co widzi, słyszy, czuje, wącha i smakuje. Najlepsze metody uczenia angażują wszystkie zmysły. Warto wykorzystać do tego muzykę, rytm, rymy, obrazy, dotyk, uczucia i działanie. Celem dwudniowego szkolenia jest wyposażyć rodzica w wiedzę niezbędną do nauczenia swojego dziecka gry na instrumencie, języków obcych.
Poznasz umiejętności, jakie zdobywa dziecko w w zakresie sześciu profili pracy mózgu. Poznasz prosty schemat pracy i umiejętności mózgu, dzięki któremu będziesz w stanie określić poziom rozwoju swojego dziecka i zaplanować zabawy rozwijające umiejętności, które nie miały okazji się właściwie rozwinąć.
Zajęcia trwają około 12 godzin, w tym 4 godziny wykład wprowadzający oraz 7,5 godzin warsztaty i kosztują 420 zł – pojedyńczo lub 360 zł – w pakiecie. patrz cennik
Liczba miejsc jest ograniczona (18 osób). O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.