☰ menu

Warsztaty dla Rodziców w Poznaniu

sob.-czw.
17.12-02.02.2012

 

WARSZTATY BIŻUTERYJNE – srebrny wisior !!!
10 grudnia 2011

Program warsztatów:
– slajdy prezentujące przykładowe wyroby z opisem technik
– warsztat – omówienie jakie narzędzia są potrzebne, jak i do czego ich używać
– nauka lutowania, obchodzenia się z palnikiem, szlifowania i polerowania
– projektowanie wisiora
– realizacja projektu

Prowadzenie: Magdalena Kasińska-Pielesiak

Termin: 10 grudnia (sobota) godz. 14.00 – 20.00
Czas trwania: 6 h
Koszt: 380 zł
W tym wszystkie materiały. Wisior pozostaje własnością uczestnika.

 

FILCOWANIE – kurs zaawansowany
9, 10, 11 grudnia 2011
piątek godz. 16.00 – 19.00
– SZTULPY (180 zł)
sobota godz. 10.00 – 15.00 – KAPELUSZ (200 zł)
niedziela godz. 10.00 – 15.00 – KAPCIE (220 zł)

SZTULPY – inaczej zwane mitenki, zarękawki, wykonane bezszwowo na bazie materiału jedwabnego, techniką nunofilc. Możliwość zrobienia falbanki, ciekawych faktur, różnobarwnych połączeń kolorystycznych (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego + dodatki jedwab surowy, loki, tkaniny, włókna roślinne)

KAPELUSZ / CZAPKA- oryginalne nakrycie głowy w wybranych kolorach i fasonach:
kapelusz, czapka, pilotka, toczek z fantazyjnymi dodatkami, np. zagięcia, ronda, harmonijki, dredy, przestrzenne ozdoby. Filcowanie "na rozmiar" połączone z nauką obliczania i wykonywania szablonów (filcowanie na mokro z wełny z merynosa australijskiego + dodatki prefilce, loki, tkaniny)

KAPCIE – ciepłe i oryginalne buty filcowane bezszwowo w formie balerinek lub do kostki. Kolorowe wełny i ciekawe ozdoby.

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak
Koszt całego kursu: 540 zł, pojedyncze zajęcia: cena obok

 

FILCOWANIE – AŻUROWA BOMBKA

Praca z ręcznie wytworzonym filcem ze szlachetnej wełny. Zadaniem uczestników będzie wykonanie kulistej formy z wełny czesankowej i wycięcie ażuru w filcowej bombce. Do wykonania zawieszki oraz ozdobienia bombki posłużą szklane koraliki. W efekcie powstanie oryginalna i ekskluzywna ozdoba świąteczna z naturalnego surowca.

Prowadząca: Agnieszka Jackowiak
Termin: 8 grudnia, godz. 17.00 – 19.00
Koszt: 80 zł

 

FILCOWANIE – MIKOŁAJKI, CHOINKI ANIOŁKI

Oryginalne, zabawne mikołajki, choinki, aniołki z filcu, które mogą być ciekawą ozdobą stołu świątecznego, okna czy choinki. Technika filcowania na mokro, z elementami filcowania na sucho, bezszwowego, z ciekawymi dodatkami fakturowymi, m.in. loki, włóczki, co przy okazji wykonania ozdób świętecznych, umożliwi zapoznanie się z podstawami zagadnienia filcowania 3D.

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak
Termin: 13 grudnia. godz. 17.00 – 19.00
Koszt: 90 zł

 

FILCOWANIE – POKROWIEC NA KOMPUTER (second skin)

Zapraszam na warsztaty filcowania oryginalnego, jedynego pokrowca, idealnie dopasowanego rozmiarem do Twojego komputera, a kolorem i zdobieniami do jego właściciela. Może to właśnie pomysł na prezent dla Twoich najbliższych. Filcowanie bezszwowe na szablonie z wełny z merynosa australijskiego.

Prowadzenie: Agnieszka Jackowiak
Termin: 17 grudnia godz. 15.00 – 20.00
Koszt: 200 zł

 

KRAWIECTWO

Zapraszamy na warsztaty krawieckie zapoznające uczestników z techniką kroju i szycia, obsługą maszyny, podstawowymi ściegami, wszywaniem zamka, przygotowaniem formy itp. Nauka odbywać się będzie na przykładowych przedmiotach. Warsztaty zarówno dla "zielonych", jak i tych co mają już pierwsze kroki za sobą.

SPOTKANIE 1 – Rozszywamy się !
Poznajemy zasady krojenia oraz działania maszyny do szycia szyjąc mięciutki satynowy woreczek na biżuterię. Nauczysz się jak nawlekać nici , regulować ustawienia ściegów, zmieniać stopki .
Poznasz podstawowy ścieg stebnowy, ryglowanie aby się szew nie pruł i sprytny obrót na igle. Nauczysz się technik rysowania na tkaninach mydełkiem, kredą lub znikającym pisakiem, krojenia, łączenia warstw , szycia tunelu na sznureczek – a wszystko po to aby przygotować Cię do poważniejszych wyzwań.

SPOTKANIE 2 – Pokochać lamowanie.
Oto niezwykle przydatna w codziennym życiu technika klasycznego szycia: wykańczanie lamówkami ubrań i przedmiotów tekstylnych Nigdy więcej brzydko i byle jak zawiniętych brzegów, mówimy zdecydowane "nie!" strzępiącym się krawędziom. Techniki lamowania użyjesz w domu do wykańczania dekoltów i pach , skracania spódnic, obszywania obrusów i firanek. Na zajęciach wykroimy z szablonu fartuch kuchenny i wykończymy go lamówkami – przyszytymi ręcznie oraz maszynowo (dwie techniki).
Fartuch utrzymany w czerni i czerwieni, o prostym i uniwersalnym kroju – przypomni Wam kuchnię japońską.

SPOTKANIE 3 i 4 Czas na modny ciuch – spódnica z koła.
Teraz już nie będziesz się obawiać skroić i uszyć spódnicę z koła dla siebie lub na podane przez przyjaciółkę wymiary. Nauczysz się robić formę z papieru, kroić tkaninę ,obrzucać zygzakiem zapasy szwów aby się nie strzępiły, wklejać żelazkiem flizelinę.
Wszyjemy zamek, wykonamy pasek wzmocniony flizeliną. Z dołem spódnicy pójdzie łatwo – zastosujemy znaną z poprzednich zajęć technikę lamowania. Z zajęć wyjdziesz z gotową do noszenia spódnicą rodem z lat 60-tych.

Prowadzenie: Magda Bojan – technik technologii odzieży o specjalności projektowania odzieży, 15 letnie doświadczenie w zawodzie, projektantka ubiorów okazjonalnych, kostiumów teatralnych i reklamowych.

Termin: 12, 19, 26 stycznia, 2 lutego, godz. 18.30
Czas trwania: 2 x 2,5 h, dwa ostatnie spotkania x 3 h
Koszt: 230 zł

 

GOBELIN – TKACTWO NA RAMIE

Warsztaty zapoznające uczestników z techniką tkania na ramie, z użyciem różnych materiałów, głównie przędzy wełnianej. Podczas zajęć uczestnicy nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie: techniki zakładania osnowy, projektowania tkaniny, splotów tkackich, doboru materiałów, praktycznej nauki tkania. Uczestnicy w trybie 7 zajęć będą mogli w ciszy, spokoju i przyjemnej atmosferze zapoznać się z pracochłonną techniką tkactwa i zdobyć podstawy do dalszych własnych działać tkackich.

Prowadzenie: Kama Ostaszewska – studia w poznańskiej Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej "Schola Posnaniensis" na kierunku malarstwa w pracowni tkaniny artystycznej-gobelinu i tkaniny przestrzennej pod kierownictwem prof. Urszuli Plewki-Schmidt. Dyplom z oceną celującą w orku 2003, aneks z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Dudkowiaka. Pierwsze kroki w malarstwie stawiała pod kierunkiem prof. Jacka Strzeleckiego. Podczas prac nad gobelinami korzystała również z życzliwej rady prof. ojciecha Sadley′a, którego uwagi znacząco wpłynęły na świadomość artystyczną młodej artystki. Obecnie tworzy w Poznaniu we własnej pracowni "Atelier de Kama".

Termin: 7, 14, 21 grudnia, 11, 18, 25 stycznia, 1 lutego. godz. 18.30
Czas trwania: 7 x 2,5 h
Koszt: 420 zł (wszystkie materiały wliczone są w cenę, uczestnicy korzystają z ramy
użyczanej przez Pracownię lub własnej)

 

================================================
Aby zapisać się zadzwoń: 660 457 110 lub napisz: info@sztukapuka.pl (ilość miejsc
ograniczona)
Pełna oferta warsztatów dla dzieci i dorosłych na www.sztukapuka.pl

 

 

 

Exit mobile version