☰ menu

warsztaty dla profesjonalistów

czw.-sob.
26.09-28.09.2013

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży KINO W TRAMPKACH został zaplanowany na 26-29 września 2013 r.

W trakcie Festiwalu zostanie zaprezentowanych ponad 30 najlepszych filmów z ostatnich lat; nagradzanych przez dziecięce i profesjonalne jury na takich międzynarodowych festiwalach filmowych dla młodego widza, jak: Giffoni FF (Włochy), Zlin FF (Czechy), Cinekid (Holandia), TIFF Kids (Kanada), Oulu FF (Finlandia) czy specjalnej „młodej" sekcji Berlinale – Generation.

Podczas Festiwalu zapraszamy na cykl warsztatów przygotowanych z myślą o osobach dorosłych – specjalistach, zainteresowanych tematyką wychowania i edukacji. Program warsztatów obejmuje:

• Film w edukacji i wychowaniu" – mini-konferencja/spotkanie eksperckie dla specjalistów (pedagogów, psychologów, edukatorów) i nie tylko, poświęcona obecności filmu w życiu najmłodszych i możliwościom wykorzystania produktów popkultury w edukacji i wychowaniu. W konferencji wezmą udział eksperci z Polski, Niemiec oraz USA, którzy debatować będą na temat rozwoju dzieci i młodzieży w kulturze audiowizualnej, strategiach wychowawczych i edukacyjnych wobec mediów oraz potencjale edukacyjnym produkcji audiowizualnych. W trakcie konferencji zaprezentujemy najciekawsze i najlepsze projekty wdrażające filmy, gry, telewizję i Internet w rozwój młodych ludzi.
    28 września, sobota. Kino Iluzjon. Godzina? AKREDYTACJE? Nie. Wejście raczej w miare wolnych miejsc.

Mini-konferencja przygotowana przez Fundację Generator.

PANELE:

• Rozwój dzieci i młodzieży w kulturze audiowizualnej. Reprezentacje medialne i ich wpływ.

• Pozytywny potencjał edukacyjny popkultury w kontekście rozwoju dzieci i młodzieży. Prezentacja pozytywnych praktyk.

• Strategie wychowawcze i edukacyjne wobec mediów (w tym mediacja rodzicielska). Zagrożenia i szanse.

• Warsztat dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych – liderów edukacji filmowej (15 osób). Spotkanie zostanie poprzedzone projekcją jednego z filmów festiwalowych. Celem zajęć jest zapoznanie nauczycieli z metodą psychoedukacji poprzez film, czyli wykorzystywania wspólnych projekcji filmowych z dziećmi jako narzędzia do wychowywania, nauczania wartości i edukacji społeczno-emocjonalnej.
    28 września, sobota. Kinoteka Multipleks. GODZINA? AKREDYTACJE CZY WSTĘP WOLNY?

Zapisy: karolina@kinoterapia.pl – do kiedy? Czy o przyjęciu na warsztaty uczestnicy zostaną poinformowani?

Warsztat przygotowany przez Fundację Generator.

KINO W TRAMPKACH to filmy zabawne, ale nie bezmyślne. Mądre, ale bez zadęcia.

To wspaniały czas spędzony z rodziną lub przyjaciółmi.

Wszystko o Festiwalu na www.kinowtrampkach.pl