☰ menu

pon.
05.11.2012

8 października 2012, godz. 15.00 – 18.00

Warsztaty z edukacji regionalnej to etnograficzna wędrówka przez Polskę w rytm tradycyjnych melodii, pieśni i tańców, w trzech odsłonach. W każdej z części zostaną przedstawione najważniejsze wyróżniki kultury materialnej i niematerialnej omawianych regionów: stroje ludowe, tradycyjne tańce i pieśni, najważniejsze elementy obrzędowości dorocznej i rodzinnej oraz najbardziej charakterystyczne cechy danego obszaru wynikające z jego dziedzictwa kulturowego.

Celem uczestnictwa jest nauka pieśni, tańców i zabaw ludowych charakterystycznych dla poszczególnych regionów pod kątem możliwości wykorzystania do wspólnych zabaw w grupie oraz do widowisk szkolnych. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w materiały do wykorzystania na CD – zdjęcia strojów ludowych, muzyka, słowa pieśni, nuty i inne.

Forma zajęć: wprowadzenie teoretyczne, warsztaty muzyczno – taneczne.

Terminy warsztatów dotyczących innych regionów:
– Polska zachodnia i północna – 22 października 2012, godz. 15.00 – 18.00
– Polska wschodnia i południowa – 5 listopada 2012, godz. 15.00 – 18.00

Prowadząca: Katarzyna Hełpa-Liszkowska
Koszt uczestnictwa: 80 zł/ warsztat, cykl roczny 220 zł/3 warsztaty

Kolejne tematy warsztatów edukacji regionalnej:
CHŁOPCY, DZIEWCZĘTA, DALEJ WSZYSCY WRAZ! – tradycyjne zabawy i pląsy jako forma integracji grupy.
19 października 2012, godz. 15.00 – 19.00
Na warsztatach poznamy ok. 15 różnych zabaw i tańców, przedstawionych w różnych wariantach dostosowanych do umiejętności dzieci i wielkości grup, wśród których znajdą się formy korowodowe, tańce z użyciem gestów, tańce z klaskaniem, tańce parowe i trójkowe.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Zapisy i dodatkowe informacje:
info@sztukapuka.pl
oraz telefonicznie: 660 457 110