☰ menu

19.03.2011

19.03.11

Już po raz trzeci w Arenie Laser Games w Manufakturze

spotkają się fani „machania yoyo". W najbliższą sobotę (19.03) odbędą się zawody, a dla początkujących i zaawansowanych zawodników przygotowane zostały warsztaty.

Podczas warsztatów będzie można się nauczyć całej gamy nowych trików i dopracować technikę machania pod okiem profesjonalnych sędziów. Wziąć w nich udział może każdy bez względu na wiek, koszt uczestnictwa to 12 zł.
Warsztaty odbędą się w godzinach 14.00-16.00. Poprowadzą je Michał Pisarski – doświadczony zawodnik, organizator zawodów oraz sędzia w międzynarodowych konkursach oraz Mateusz Ganc – pięciokrotny mistrz Polski, piąty zawodnik na świecie.

O godzinie 18.00 rozpocznie się natomiast emocjonująca rywalizacja uczestników z całego kraju. Podobnie jak w poprzednich edycjach, tym razem także udział w zawodach może wziąć każdy, kto chce pokazać swoje umiejętności i zawalczyć o nagrody. Zawodnicy będą mieli tylko 1,5 minuty na przedstawienie popisowych tricków. Jury oceni głównie zaangażowanie, dlatego też każdy ma szansę zostać zwycięzcą. Celem zawodów jest odkrywanie młodych talentów oraz promocja YoYo jako alternatywnej formy rekreacji. Jednak przede wszystkim podstawową zasadą tego konkursu jest po prostu świetna zabawa!
W jury zasiądą: wspominany Mateusz Ganc, Emil Wójcik – drugi wicemistrz kraju i członek włoskiego teamu B!st oraz Grzegorz Wójcik – czołowy polski zawodnik, który na tegorocznych Mistrzostwach Europy w Pradze zdobył 3 miejsce.  Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie oraz kibiców zapraszamy już w sobotę o 18.00 do Areny Laser Games w Manufakturze.
Obecna edycja zawodów zamyka cykl spotkań zimowych pod patronatem YoYoFactory.pl, jest to także ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się już 16 kwietnia w Łodzi, w kinie Cytryna.

Więcej informacji można znaleźć na:
www.yoyofactory.pl