☰ menu

Warsztaty dla dzieci w Warszawie

sob.
31.07.2010

Najmłodsi będą przeprowadzać doświadczenia, trochę starsi debatować o relacjach w związku, a ich rodzice, babcie i dziadkowie dyskutować o nawiązywaniu dobrej komunikacji z dzieckiem i budowaniu sympatii w relacjach międzyludzkich. Dla wszystkich bez względu na wiek zaplanowano warsztat z jogi śmiechu. Od godz. 12.00 do 14.30 w siedzibie SWPS odbędzie się w sumie 5 warsztatów. Natomiast między 14.30 a 18.00 na dziedzińcu uczelni będą się odbywać zabawy dla dzieci, pokazy sztuk walki i gry podwórkowe. Przygotowano także kącik doradcy zawodowego z Centrum Pracy i Kariery SWPS oraz zajęcia i konkursy dla rodziców, które poprowadzą przedstawiciele pierwszej w Polsce szkoły dla przyszłych ojców – SuperTaty.

PROGRAM – sale dydaktyczne (12.00-14.45)

12.00-13.00 Spotkanie dla młodzieży (aula 218)

Warsztaty „Jak kochać, aby nie zwariować", prowadzący: Michał Pozdał
12.00-13.00 Spotkanie dla rodziców, dziadków (sala 254)
Warsztaty „Po czym poznamy, że lubimy innych i jesteśmy lubiani", prowadząca: Małgorzata Wawrzyniak
12.00-13.00 Spotkanie dla dzieci (sala 253)
Warsztaty dla dzieci „W koło wody szum", prowadzący: Anna Paterska i Jakub Strzęboszewski
12.00-13.00 Spotkanie dla młodych rodziców (sala 342)
Warsztaty „Podstawy nawiązywania właściwej komunikacji z dzieckiem", prowadząca: Justyna Melonowska
13.15-14.45 Joga śmiechu (sala 343)
Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych, prowadzący Jacek Golański
15.30-16.30 Spotkanie z Emilianem Kamińskim (aula im. prof. T. Tomaszewskiego)
Spotkanie autorskie z Emilianem Kamińskim, Dyrektorem Naczelnym Teatru Kamienica

PROGRAM – dziedziniec uczelni (14.30-18.00)

14.30-18.00 Porady dla umysłu i ciała
– Zawodowe: Iwona Kwaśna, specjalista ds. kontaktów z pracodawcami
– Rodzice w akcji: przedstawiciele Szkoły SuperTata
14.30-18.00 Zajęcia dla dzieci
– Malowanie twarzy
– Gry i zabawy
14.30-18.00 Zajęcia dla wszystkich zainteresowanych
– Gry Cornhole i Shovelboard
15.00-15.30 Pokaz karate tradycyjnego
z udziałem przedstawicieli PLKT (Polski Związek Karate Tradycyjnego)

– Przez cały rok organizujemy wydarzenia otwarte dla studentów oraz warszawiaków – mówi Małgorzata Mechanisz-Irach z działu marketingu SWPS. – Program Letniej Strefy jest poświęcony przede wszystkim tym tematom, które cieszą się ich największym zainteresowaniem. Dlatego np. dla młodzieży zaplanowaliśmy warsztat o tym, jak kochać, aby nie zwariować, czyli zajęcia poświęcone roli pierwszych związków i ich znaczeniu w dorosłym życiu. Ponadto do współpracy zaprosiliśmy aktorów z Teatru Kamienica oraz tancerzy z Egurolla Dance Studio, z którymi jesteśmy w trakcie negocjacji – uzupełnia.

Letnia Strefa SWPS odbędzie się w sobotę, 31 lipca (godz. 10.00-19.00). Impreza ma charakter otwarty. Dojazd: przystanek Praga Płd.-Ratusz, autobusy: 125, 135 i tramwaje: 3, 8, 26, 28. Dokładny program na: www.swps.pl.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia humanistyczne na 20 kierunkach: w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 14 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 13,5 tys. studentów. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki realizując innowacyjny cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.