☰ menu

Warsztaty dla Dzieci w Poznaniu

sob.
02.06.2012

Cykl zaczynają trzy scenariusze: „Wszystko zaprojektowane – czyli o co chodzi w modzie?" – warsztat Katarzyny Świeżak, „Wszystko zaprojektowane czyli naukowe zagadki i tajemnicze zjawiska wokół nas" – Wojtka Mikołuszko oraz „Wszystko zaprojektowane – miasto przyszłości" – Tomka Augustyniaka. Planowane są kolejne warsztaty z obszarów ekologii, projektowania zabawek, inne. W dwóch pierwszych warsztatach – z Kasią Świeżak o modzie i z Wojtkiem Mikołuszko o zjawiskach fizycznych i przyrodniczych, będzie można wziąć udział już 2 i 3 czerwca podczas I Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci w Concordia Design w Poznaniu.

„Wszystko zaprojektowane"- to cykl warsztatów kreatywnych dla dzieci w wieku 6-8 i 9-11 lat, który odbywać się będzie w całej Polsce. Po otwarciu w Concordia Deisgn 2-3 czerwca, warsztaty będą organizowane podczas wydarzeń związanych z dobrym projektowaniem w całym kraju. Kalendarz warsztatów z aktualnymi miejscami i terminami dostępny jest na www.concordiadesign.pl . Pierwsze trzy scenariusze dotyczą mody, rozwiazywania zagadek fizycznych i przyrodniczych oraz zagadnień związanych z architekturą. Celem warsztatów „Wszystko zaprojektowane" jest rozwijanie u dzieci naturalnej kreatywności, ciekawości świata, zainteresowań, szukania odpowiedzi na trudne pytania, zdolności manualnych, pracy zespołowej, a wszystko przy wykorzystaniu interaktywnych metod i z udziałem wyjątkowych prowadzących – „dziecięcych ekspertów" w swoich dziedzinach. Dzieci poznają odpowiedzi na najtrudniejsze pytania stawiane często dorosłym. Będą szukały odpowiedzi przez poznawanie, doświadczanie, tworzenie, zabawę.

2 czerwca warsztat: „Wszystko zaprojektowane czyli o co chodzi w modzie?" – prowadzący Katarzyna Świeżak, godzina: 12.30 – 14.00, wiek dzieci: 6-8 lat, godzina: 15.30 – 17.00, wiek dzieci: 9-11 lat.
3 czerwca warsztat: „Wszystko zaprojektowane czyli naukowe zagadki i tajemnicze zjawiska wokół nas" – prowadzący Wojtek Mikołuszko, godzina: 12:00 – 13:30, wiek dzieci: 6-8 lat, godzina: 15:00 – 16:30, wiek dzieci: 9-11 lat.
Jak się zapisać na warsztaty? E-mail: kids@concordiadesign.pl, w tytule wpisać „naukowe zagadki" lub „moda", tel. +48 616674400.

O scenariuszach:
„Wszystko zaprojektowane czyli jak powstaje deszcz i inne tajemnicze zjawiska" – prowadzący Wojtek
Mikołuszko
– dziennikarz, autor książek „Tato, a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania" oraz „Tato, a po co?".
W myśl zasady „Nie ma głupich pytań, są tylko trudne pytania", uczestnicy warsztatów wraz z prowadzącym poznają odpowiedzi na nurtujące zagadki przyrodnicze i fizyczne. W swoim scenariuszu pomaga dzieciom rozwiązywać zawiłe problemy naukowe np.: Dlaczego mleko jest białe?, Dlaczego bekamy?, Dlaczego bańki mydlane są okrągłe?. Dzieci poznają odpowiedzi za pomocą doświadczania, opowiadania, wreszcie tworzą rozwiązania w postaci plakatów, makiet.

„Wszystko zaprojektowane czyli o co chodzi w modzie?"
Prowadząca: Katarzyna Świeżak
– redaktor działów Styl życia i Moda w „Wysokich Obcasach", autorka książki dla dzieci „Moda".
Uczestnicy warsztatu poznają sztukę projektowania mody od kuchni – od szukania inspiracji przez tworzenie wykrojów, po pokaz mody. Zobaczą przykłady strojów z zaskakujących materiałów np.: sukienka z papieru, torby z banerów, kurtka z zabawek. Przygotowują własnoręcznie nietypowe ubrania i zaprezentują je na zorganizowanym wspólnie pokazie mody! Wojtek Mikołuszko

„Wszystko zaprojektowane czyli jak powstaje miasto przyszłości"
Prowadzący: Tomek Augustyniak
, projektant, w 2010 roku otrzymał tytuł Projektanta Roku przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.
Dzieci rozwijają swoją wyobraźnię do tworzenia krajobrazu miasta widzianego z lotu ptaka. Oglądają wzniesienia terenu, planują rozmieszczenie budynków, drzewa. Następnie projektują za pomocą różnych materiałów futurystyczny obraz „Miasta przyszłości", w którym nie może zabraknąć tajemniczych mieszkańców. Podczas zabawy poznają i doświadczą zjawisk perspektywy i oraz złudzeń optycznych.

Organizatorem wydarzenia jest Concordia Design. Przygotowanie i realizacja warsztatów jest możliwa dzięki zaangażowaniu partnerów: Gdynia Design Days, Endo, Meble Vox i Strima Atelier.
Patronami medialnymi wydarzenia są: Design Alive, Domosfera.pl, Gazeta Wyborcza, Elle Decoration, Kikimora, miastodzieci.pl, Radio Merkury, Ryms, TVP3.

Concordia Deisgn
ul. Zwierzyniecka 3