☰ menu

Warsztaty dla Dzieci w Poznaniu

śr.-pt.
24.11-31.12.2010
WARSZTATY DLA DZIECI OD 7 DO 14 LAT

Warsztaty teatralne
poniedziałki, godz. 17.00 – 18.00
Zajęcia dla dzieci w wieku: 7-13 lat
Warsztaty teatralne dla dzieci szkolnych to propozycja stworzenia i zagrania spektaklu. W trakcie zajęć dzieci zapoznają się z pracą scenarzysty, scenografa, kompozytora i reżysera, a następnie pod opieką zawodowego aktora przygotują i zagrają przedstawienie. W ramach przygotowań dzieci zaprojektują i własnoręcznie wykonają elementy scenografii: (zależnie od potrzeb i wyobraźni dzieci) – kostiumy, dekoracje, lalki. Poznają tajniki pracy nad rolą: ćwiczenia dykcyjne, interpretację tekstu, elementy plastyki ruchu i pantomimy.
Prowadząca: Mariola Ryl-Krystianowska, aktorka Teatru Animacji w Poznaniu
Czas trwania: cykl 8 spotkań warsztatowych + premiera
Terminy: 13.12.2010, 20.12.2010., 3.01, 10.01, 17.01, 24.01, 14.02, 21.02, 28 lutego 2011: PREMIERA
Koszt uczestnictwa: 240 zł /cykl – OD 13 GRUDNIA 2010

Warsztaty ceramiczne
środy, godz. 17.00 – 18.00
Zajęcia dla dzieci w wieku: 7-13 lat
Celem warsztatów jest rozbudzanie kreatywności i wyobraźni oraz ćwiczenie sprawności manualnej poprzez łączenie różnych dziedzin. Kolejne spotkania będą poświęcone innemu tematowi np. „Ceramika i światło", Ceramika i geografia", „Ceramika i baśń" itd. Wyroby ceramiczne nie są tu celem samym w sobie, istotą warsztatów jest wspólna zabawa, otwartość i praca twórcza w nawiązaniu do inspirującej opowieści. Przy okazji dzieci ćwiczą sprawność palców i zyskują wiedzę z różnych dziedzin. Oczywiście prace będą także wypalane i zabierane przez dzieci jako pamiątka wspólnej zabawy.
Prowadzący: Wojciech Tężycki
Koszt 100 zł/cykl 4 zajęć, 30 zł / zajęcia jednorazowe – NOWA GRUPA OD 8 GRUDNIA!

Warsztaty komiksu
wtorki, godz. 17.00 – 18.30
Wszystkich fanów komiksów zapraszamy do twórczej zabawy polegającej na stworzeniu własnego komiksu. Dzieci poznają język i dramaturgię wyrazu jakimi posługuje się komiks, zasady dzielenia przestrzeni, kadrowania, operowania kolorem i czcionką a następnie zastosują je do opowiedzenia własnej historii. Chcemy pokazać dzieciom, że sztuka komiksu jest dostępna dla nich samych i z odbiorców mogą przekształcić się w twórców komiksów!
Prowadzący: Michał Słomka i Anna Suska
Koszt: 180 zł/cykl 6 zajęć – NOWA GRUPA OD STYCZNIA 2011 !

Warsztaty z Lamelią Szczęśliwą
soboty, godz. 9.30 – 11.00
Warsztaty, na których dzieci w atmosferze twórczej zabawy tworzą z prostych, naturalnych materiałów zabawki i przy okazji rozmawiają o języku polskim. Dzieci na kolejnych zajęciach poznają perypetie Lamelii Szczęśliwej, ćwiczą umiejętności manualne (własnoręcznie przygotowują lalki, zwierzątka, szyją, malują, przerabiają), a przy okazji poznają i utrwalają reguły gramatyczne i ortograficzne.
Listopad: Spotkania z Lamelią, która potrafi ortograficzne osły zamienić w mistrzów ortografii
Grudzień: Spotkania z Lamelią, która potrafi gramatyczne osły zamienić w mistrzów gramatyki
Są to autorskie warsztaty Joanny Krzyżanek, autorki książek "Księga ortografii Lamelii Szczęśliwej" oraz Księga gramatyki Lamelii Szczęsliwej", „Cecylia Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci",
Koszt: 25 zł/spotkanie
Najbliższe terminy: 13 listopada, 20 listopada, 11 grudnia, 18 grudnia 2010.

Warsztaty filmowe
poniedziałki, godz. 17.30 – 19.00
Zapraszamy dzieci za kulisy tworzenia filmu i do własnych pierwszych prób filmowych pod okiem profesjonalistów. Na kolejnych zajęciach dzieci przyjrzą się różnym gatunkom filmowym, dowiedzą się kto jest kim w ekipie filmowej i poznają narzędzia pracy filmowców. Staną w świetle lamp, wystąpią z mikrofonem przed kamerą, staną za kamerą i zobaczą jak się montuje film. Zainspirowani fragmentami klasyki kina dzieci stworzą scenariusz, dopasują scenografię i wybierając najbardziej dla siebie interesującą funkcję wspólnie zrealizują film, który będzie dla każdego uczestnika pamiatką. Warsztaty prowadzić będzie Eliza Prager (filmoznawca, dziennikarka i reżyserka) z pomocą operatora filmowego i montażysty. Będziemy także gościć panią charakteryzatorkę. Zajęcia dla dzieci w wieku: 8-13 lat
PROGRAM: 1 spotkanie Klaps! czyli początki filmu (kino nieme) 2: Przełom dźwiękowy w filmie. : 3:Kino gatunków. 4: Kulisy techniczne filmu czyli kto jest kim w ekipie filmowej. 5: Animacja filmowa i montaż (animacja plastyczna, animacja fotograficzna) 6: Bohater filmowy – poszukiwanie „mojej roli" 7: Rola przestrzeni filmowej (światło i dźwięk) 8: Budowa filmu (tworzenie scenariusza) 9: Realizacja filmowa i montaż 10: PREMIERA na czerwonym dywanie…
Prowadząca: Eliza Prager (Cruncher Pictures Film Studio)
Czas trwania: cykl 10 spotkań warsztatowych po 1,5 h + premiera
Koszt uczestnictwa: 400 zł/dziecko – ZAPISY DO NOWEJ GRUPY !

Warsztaty rysunku i malarstwa „Od ołówka do tempery"
czwartki, godz. 16.30 – 18.00
Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 7 do 13 lat
Propozycja dla dzieci, które chcą i lubią się wyrażać poprzez formy plastyczne oraz rodziców, którym zależy na rzetelnym nauczeniu swoich dzieci warsztatu. Rysunek i malarstwo to proste od strony zaplecza technicznego manualne techniki plastyczne, dające możliwość wyrażania siebie w kontekście otaczającej nas rzeczywistości i odwrotnie. Cykl zajęć trwający przez kilka miesięcy daje dzieciom możliwość bycia w procesie wynikającym z nie jednorazowego, konsekwentnego działania rozłożonego na dłuższym odcinku czasu. Daje także możliwość zagłębienia się w warsztat – niespiesznie i z uwagą, rozwoju własnych predyspozycji, możliwości, zdolności. Na poważnie i na wesoło.
Semestr I: Warsztaty rysunku "Od ołówka do pasteli" (od 7 października 2010 do 27 stycznia 2011, zajęcia co tydzień)
Semestr II: Warsztaty malarstwa "Od akwareli do tempery" (od 17 lutego 2011)
Autorskie warsztaty prowadzi: Waldemar Łukaszczyk
Koszt: 360 zł/cykl 14 zajęć (I semestr)
Szczegółowy program "Od ołówka do pasteli" na www.sztukapuka.pl

Gry konstruktorskie „Budowniczy miasta"
środy, godz. 17.30 – 19.00
Zajęcia dla dzieci w wieku: 8-13 lat
Warsztaty będą polegać na odtworzeniu procesu lokacji miasta Poznania poprzez wypełnienie planszy przedstawiającej tereny przed założeniem miasta i stworzenia makiety. Prowadzący i uczestnicy wcielą się w role wpływowych postaci z czasów piastowskich (księcia, biskupa, kupca, rycerza joanitę), każdy z nich będzie chciał wybudować swoją siedzibę w najdogodniejszym dla siebie miejscu. To stworzy naturalny konflikt interesów i konieczność wymiany. Po zajęciu odpowiedniego terenu dzieci zabiorą się do budowania z cegiełek. Do tego będą potrzebne specjalne umiejętności, które będą musieli zdobyć/wymienić się. Pod koniec warsztatów powiemy sobie o tym "jak to było naprawdę", czyli jak Poznań ukształtował się w danym okresie i porównamy z tym, co powstało na zajęciach. W kolejnych cyklach będziemy przechodzić przez epoki historyczne przy okazji omawiając rozwój urbanistyczny i architektoniczny miasta (na podstawie szkiców charakterystycznych zabytków i układów urbanistycznych).
Prowadzący: Stowarzyszenie Wędrowni architekci
Kolejny cykl: styczeń-luty, 6 spotkań po 1,5 h – ZAPISY DO NOWEJ GRUPY !
Koszt: 180 zł/ cykl 6 zajęć

Exit mobile version