☰ menu

Warsztaty dla dzieci w Krakowie

pt.
18.06.2010

Warsztaty empatyczno-komiksowe są autorskim pomysłem Fundacji i odbywają się na podstawie artystycznego, opracowanego przez Fundację komiksu o losie bezdomnych kotów w mieście. Warsztaty są interaktywne, oprócz gier i zabaw uwrażliwiających na los zwierząt, dzieci uczestniczące w nich same tworzą kontynuacje fundacyjnego komiksu, wymyślają dalsze losy kocich bohaterów, ale też tworzą swoje własne, oryginalne prace. Zostaną one zamieszczone na podstronie na stronie internetowej Fundacji – www.czarnaowca.org.

Komiks, jako medium najłatwiej przemawiające do wyobraźni dzieci i młodzieży ułatwia zwrócenie ich uwagi na problem bezdomności zwierząt w interesującej i atrakcyjnej dla nich formie. Dzięki uczestnictwu w warsztatach zostanie wykształcona w dzieciach postawa pełna empatyczności i odpowiedzialności – dziecko dobre dla zwierząt, będzie dorosłym dobrym dla innych ludzi, a pozytywny, nieinwazyjny przekaz, nie epatujący niepotrzebną przemocą oparty na pracy z komiksem przyczyni się do rozwoju kreatywności i wyobraźni dzieci.
Podczas 90-minutowego warsztatu dzieci dowiedzą się jak rysować komiksy, właściwie opiekować się zwierzętami i jak im pomagać niekoniecznie decydując się na przygarnięcie kotka, a także obejrzą krótkie filmiki o kotach.

 

Warsztaty odbywają się w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Szkolić siebie, szkolić innych – wzmocnienie merytoryczne i instytucjonalne kadry Fundacji Czarna Owca Pana Kota” dofinansowanego ze środków Funduszu dla Organizacji Pozarządowych – komponent I Demokracja i społeczeństwo obywatelskie.
Fundacji Czarna Owca Pana Kota jest młodą organizacją pozarządową zajmującą się bieżącą pomocą bezdomnym kotom, upowszechnianiem w społeczeństwie wiedzy z zakresu humanitarnego traktowania zwierząt, a także przeciwdziałaniem dyskryminacji zwierząt i ludzi. Fundacja prowadzi projekty edukacyjne (warsztaty empatyczności dla dzieci „Koty uczą dzieci”, spotkania otwarte dla dorosłych „Wszechnica pod Kotem”), promocyjne, oraz pomocowe (akcje dokarmiania kotów – „KOTering”, przygotowywanie domków dla bezdomnych kotów w ramach projektu „Kot nie ślimak (domku nie nosi)” starając się wykorzystywać przy tym niekonwencjonalne metody i unikalną stylistykę strony internetowej.

Exit mobile version