☰ menu

Warsztaty dla Dzieci na Euro 2012

sob.-pon.
16.06-18.06.2012

Do inicjatywy przyłączyły się poznańskie organizacje pozarządowe i szkoły. Organizatorzy zapewniają, że każdy – mały i duży – znajdzie coś dla siebie. "Przede wszystkim przygotowujemy atrakcje wspierające więzi rodzinne" – zapewnia Maria Wojciechowska, organizator Euro Kids Club. – "Eksperymenty przygotowane przez Fundację Einsteina z pewnością będą interesujące nie tylko dla dzieci. Proste zajęcia artystyczne z powodzeniem można powtórzyć w domu. Pedagodzy i artyści na co dzień współpracujący z partnerem projektu, Chrześcijańską Szkołą im. Króla Dawida przygotowali szeroki wachlarz atrakcji dla każdego, a firma Stena Recycling wsparła projekt finansując warsztaty twórczego recyclingu".

Swoją obecność potwierdziło Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, które przygotowuje warsztaty "Motyle dla Hospicjum". Będą z nami zespoły trenerów i psów pracujących z dziećmi autystycznymi z Fundacji "Mały Piesek Zuzi", a także Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka ze Swarzędza, które poprowadzi otwarte warsztaty plastyczne. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Krzesinach wspiera projekt poprzez organizację pokazów chemicznych, w tym np. erupcji wulkanu.

Nie zabraknie atrakcji sportowych. Drużyna Księgi i Łuku Jaźwiec poprowadzi zajęcia ruchowe a studenci i harcerze z Royal Rangers przygotowali zestaw gier i zabaw dla osób w każdym wieku. Konkurencje przygotowało również Socatots.

Dla zwycięzców konkurencji Miasto Poznań ufundowało nagrody rzeczowe w postaci koszulek turnieju UEFA Euro 2012TM, a zaprzyjaźnione firmy dostarczyły gadżety, takie jak bilety do kina, smycze, piłeczki i wiele innych.

Termin: 7 – 10 czerwca i 16 – 18 czerwca od 11.00 do 18.00
Miejsce: teren POSIR między MaltaSki a Starymi Trybunami nad Jeziorem Maltańskim

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www.facebook.com/RodzinneEuro