☰ menu

Warsztaty dla dzieci i młodzieży w Poznaniu

sob.-niedz.
07.06-08.06.2014

SOBOTA, 07.06.14., 14.00
WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH:
GWARNY ŚW. MARCIN: MIEJSCE NA TWÓR ROWER # 1

Św. Marcin przyjazny rowerzystom – tworzymy i stawiamy stojaki rowerowe!

Na św. Marcinie warto zadbać o coraz bardziej powiększająca się grupę rowerzystów poznańskich, którzy nie mają gdzie zostawiać swych rowerów. Przyczepiają je do wszelkich rur, rynien i kabli napotkanych na całej długości ulicy. Stwórzmy prawdziwe warunki parkingowe. Podczas warsztatów zbudujmy ciekawe i dobre technicznie stojaki na rowery.

"Miejsce na Twój rower" to warsztaty plastyczno – techniczne, podczas których skonstruujemy własne stojaki na rowery, a następnie zamontujemy je w newralgicznych miejscach ul. Św. Marcin, tym razem przed Kinem Muza, gdzie rowerzyści tłumnie przybywają na filmy, bez możliwości zaparkowania swych pojazdów.

Prowadzący: Adam Beim z Sekcji Rowerzystów Miejskich oraz Blamka Rylewicz

O PROJEKCIE GWARNY ŚW. MARCIN:

Ideą projektu jest uatrakcyjnienie ul. św. Marcin – jednej z najstarszych i najpiękniejszych alteri naszego miasta, niegdyś tętniącej życiem, z ekskluzywnymi sklepami, witrynami, zielenią, pełnej gwaru roześmianych przechodniów i turystów zmierzających z Dworca Głównego czy Targów Poznańskich w stronę Starego Rynku.

Postaramy się, by ta ulica nabrała choć trochę świeżego oddechu.Chcemy zadbać o pozornie drobne akcenty: uśmiech na widok bluszczu czy poziomki, radość rowerzysty z przypiętego roweru, artystyczna witryna, a może festiwal małych murali?

Projekt zakłada czynny udział mieszkańców Poznania w każdym wieku oraz ich edukację w szerokich zakresach: plastycznym, historycznym i ogrodniczym.

NIEDZIELA, 08.06.14., 12.00
WARSZTATY TWÓRCZE: ZAMALUJ SOBIE TORBĘ

Zmaluj Sobie Torbę to okazja do zaprojektowania własnej torby!

Są to warsztaty plastyczno-edukacyjne, na których każdy będzie mógł malować specjalnymi farbami do tkanin, projektować swoje wzory, bawić się szablonami. Poznamy też techniki zdobienia tkanin i ich historię.

Jakież będzie zdziwienie przechodniów, gdy z Głośnej wyjdzie tłum bajecznych toreb!

Wstęp: 15 zł

Zapraszamy dzieci w wieku: 6-13 lat

Zapisy obowiązkowe: glosna.poznan@gmail.com

NIEDZIELA, 08.06.14., 14.00
RODZINNE WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: GWARNY ŚW. MARCIN: CUDA WITRYN # 1 – DOM/ULICA

Św. Marcin historyczny i współczesny – artystycznie zmieniamy oblicze gablot w bramach!

Zaczarowujemy straszące, brudne, opustoszałe gabloty w bramach ul. św. Marcin. Proponujemy warsztaty historyczno – plastyczne dla dzieci i młodzieży, podczas których powstaną wnętrza nowych witryn. Opowiedzą one historię św. Marcina, historię Poznania. Rozświetlą nową założoną żarówką, kolorem instalacji i błyskiem czystej szyby. Wspólnie stworzymy ciekawe, barwne edukacyjne „spoty" uliczne.

Pierwsze z cyklu warsztatów odbędą się pod hasłem dom/ulica:

Jak się mieszka na Św. Marcinie? W czasie warsztatów poszukamy odpowiedzi na to pytanie tworząc w jednej z gablot zminiaturyzowane wnętrza typowej Marcińskiej kamienicy, a w drugiej – dioramę z pejzażem ulicy.

Dzieci prosimy o zabranie stworków, laleczek, dinozaurów i innych potworków, które mogłyby zamieszkać w naszych miniaturowych domkach czy na ulicy w witrynie.

Prowadząca: Maja Demska

SOBOTA, 14.06.14., 13.00
WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH:
GWARNY ŚW. MARCIN: WISZĄCE OGRODY # 1

Św. Marcin zazieleniony – sadzimy i pielęgnujemy zieleń miejską!

Czy widzieliście jak mało zieleni jest na św. Marcinie? Jest pas drzew i rachitycznej trawy z sezonowymi bratkami zaraz przy linii tramwaju. A co z klombami w bramach, gazonami kwiatów, pnączy, poziomek? Czy nie nadałyby one choć trochę życia ulicy? Może dołączycie do warsztatów mających na celu odnowić stare klomby i gazony czy bardziej postawienie kilkunasta nowych zielonych spotów z materiałów recyclingowych, z sezonowo zmienną zielenią? Przy okazji nauczycie się podstaw ogrodnictwa, przyda się też trochę umiejętności technicznych.

Wspólnie zadbamy o jedną z głównych ulic miasta i będziemy mieli sporo zabawy!

Prowadzenie: Magda Garczarczyk z Projekt Zieleniak oraz Grupa TASAK