☰ menu

Warsztaty cykliczne dla Dzieci w Poznaniu

pon.-pon.
26.09-31.10.2011

 

Z nowości polecamy unikatowe warsztaty dla dorastających dziewcząt "Design z
odzysku" z projektantką Agą Ostrowską, na których ubrania i rzeczy, które
się znudziły zyskują "nowe życie" a uczestniczki – oryginalne torebki,
naszyjniki, fascynatory itp. Dla pomysłowych młodszych koleżanek
proponujemy Warsztaty rękodzielnicze dla nastolatek, na których będziemy
ozdabiać i wykonywać swoimi sprytnymi rękami niecodzienne przedmioty
użytkowe i dodatki do garderoby.

Wspominając jeszcze wakacyjne podróże zapraszamy dzieci szkół podstawowych
zainteresowanych sztukami plastycznymi "W 80 dni dookoła sztuki", podczas
których uczestnicy będą własnoręcznie wykonywać małe dzieła sztuki związane
z daną kulturą.

A rodzicom, którzy niekoniecznie potrzebują dodatkowych działań i poszukują
dla dzieci zajęć odprężających, wyciszających, delikatnie pobudzających
zmysły i wspomagających ciało polecamy jedyne w Polsce zajęcia: Edu – Yoga
oraz Misy dźwiękowe, z wyjątkowymi prowadzącymi, specjalistami w tych
dziedzinach.

 

Oprócz tego sprawdzone warsztaty plastyczne, muzyczne, ceramiczne,
teatralne.

Opisy wszystkich warsztatów w załączeniu, w razie pytań zapraszamy do
kontaktu z Magdą Janaszek, tel. 660 457 110.

 

UWAGA: W TYM TYGODNIU RABAT 5% NA WARSZTATY CYKLICZNE (zgłoszenia od 5 do 12
września).

Zapraszamy do zapisów! 

 

 

Warsztaty plastyczne „Kolorowe krainy"
(zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 6 lat)
środy, godz. 16.00 – 16.45

Cykl zajęć dla maluchów wprowadzający w świat koloru i prostych technik malarskich. Podczas zajęć dzieci zapoznają się z takimi metodami malowania jak: akwarela, tusz na szkle, farba akrylowa, monotypia, węgiel, pastel i techniki dekoracyjne.
Program najbliższych zajęć:
1. "Wodne dzieci" -malowanie akwareli. Dzieci uczą się na wesoło jak maluje się techniką wodną. Od namaczania papieru, uzyskiwania niesamowitych kolorowych rozmyć, po formowanie podwodnego świata istot i stworów który wyłaniać się bedzie z abstrakcyjnych plam i wzorów na kartkach.
2. „Kosmiczne tusze" -malunki z użyciem tuszu. Różnobarwne tusze rozlewane na szkle, po którym przesuwa się kartkę papieru dają niesamowite rezulaty. Te „Nie z tej Ziemi" cuda dzieci rozwijają malunkiem kreując pejzaże, planety, mieszkańców rodem z Kosmosu…
3. „Wesołe szablony akrylowe" -malowanie farbą akrylową. Dzieci mając do dyspozycji gąbki tworzą na kartkach desenie inspirowane fauną i florą. Następnie wzbogacają swoją pracę swoim lub gotowym szablonem.
4. „Latające monotypie" -zapoznanie się z podstawową techniką monotypii; za pomocą sznurka, wałka, farby i kalki jako pierwsi na świecie odkryjemy nowe istnienia zwane bakteriami, nazwiemy je i oprawimy.
5. „Czarodziejski węgiel" – z tą techniką pozwalającą na energetyczne i ekspresyjne czary pobawimy się w desenie i dekoracje za pomocą rysunku. Przesiądziemy sie na większy format, tak aby ekspresja i gesty były jeszcze pełniejsze. Za inspirację posłuży nam świat nocą.
Warsztaty autorskie prowadzi Aleksandra Piernikowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki 2007, artystka multimedialna, ilustratorka, muzyk
Czas trwania: 45 min.
Koszt uczestnictwa: 90 zł/cykl 4 zajęć, 30 zł/zajęcia
Zaczynamy już od 7 września 2011!


RAZ DWA TRZY Muzykujesz TY!
(zajęcia dla dzieci w wieku 4 – 6 lat)
wtorki, godz. 16.00 – 16.45

Zajęcia muzyczne, rytmiczne i ruchowe z nutką tradycji i nowoczesności. Przez zabawę z muzyką dzieci poznają podstawowe pojęcia muzyczne, proste struktury rytmiczne, wysokości dźwięków, rozwiną umiejętności uczenia się melodii, rozpoznawania dźwięków natury i najbliższego otoczenia. Rytm wyśpiewany, wyklaskany i wygrany na instrumentach perkusyjnych pobudzi dzieci do ruchu i ekspresji. Nutkę tradycji wprowadzą dźwięki akordeonu wygrywane na żywo. Dzięki tym zajęciom dzieci mają okazję rozwinąć swój słuch, wrażliwość muzyczną i wyobraźnię. Zajęcia są też znakomitą okazją do rozwijania śmiałości i umiejętności współpracy w grupie.
Warsztaty autorskie prowadzi Aleksandra Piernikowska

Czas trwania: 45 min.,
Najbliższe terminy: 13, 20, 27 września 2010
Koszt uczestnictwa: 25 zł/zajęcia, 65 zł/cykl 3 zajęć, 80 zł /cykl 4 zajęć

Zabawy w teatr
(zajęcia dla dzieci w wieku 3 – 6 lat)
poniedziałki, godz. 16.00 – 16.45

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 3-6 lat
Zapraszamy na warsztaty teatralne z Mariolą Ryl-Krystianowską, na których przeniesiemy się w magiczny świat teatru. Dzieci będą mogły wcielić się w różne postaci z bajek: groźnego Króla, królewskiego Błazna, Królewnę, złą Czarownicę i jej Kota, itd. Każde zajęcia to inna bajka i w związku z tym inny sposób ekspresji: od „żywego planu", poprzez lalkę teatralną, maskę i teatr cieni. Dzieci wzorując się na lalkach wykonanych przez profesjonalistów będą mogły same skonstruować własną postać. Ponieważ jednym z elementów tworzących spektakl jest muzyka, będziemy również uczyć się piosenek i próbować interpretować je na różne sposoby.
Warsztaty autorskie prowadzi aktorka Teatru Animacji w Poznaniu: Mariola Ryl-Krystianowska
Czas trwania: 45 min.
Koszt uczestnictwa: 100 zł/cykl 4 zajęć, 25 zł/zajęcia

Warsztaty ceramiczne
(zajęcia dla dzieci w wieku 5 – 11 lat)
wtorki, godz. 17.00 – 18.00

Na kolejnych zajęciach dzieci będą mogły nauczyć się technik łączenia i modelowania gliny oraz odkryć jak uniwersalnym tworzywem jest glina, wykonując własne rzeźby i przedmioty. Wraz z dziećmi zrealizujemy wiele ciekawych pomysłów, które poszerzą ich kreatywność. Prace dzieci będą wypalane i malowane albo szkliwione, stanowiąc pamiątkę warsztatów.
Prowadząca: Beata Bechta

Czas trwania: 1 h
Najbliższe terminy: 8, 15, 22, 29 września 2010
Koszt uczestnictwa: 110 zł/cykl 4 zajęć, 35 zł/zajęcia


Misy dźwiękowe – odkrywcy skarbów
(zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 8 lat)
środa, godz. 17.30 – 18.15

Proponujemy dzieciom spotkanie z naturalnymi instrumentami, jakimi są misy dźwiękowe. Misy angażują wszystkie zmysły. Mienią się kolorami złota. Gdy delikatnie dotkniemy ich opuszkami palców albo wprawimy w dźwięk za pomocą pałeczki uzyskamy złożony i głęboki dźwięk, który porusza wnętrze. Zabawa z misami ma na celu wspieranie u dzieci rozwoju spostrzegawczości, wspieranie motoryki małej i dużej oraz wspieranie rozwoju siły wyobraźni, a tym samym własnej kreatywności.
Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w projekcie „Odkrywcy skarbów", który jest tematyczną kontynuacją zabawy z dźwiękiem. Pod pojęciem „skarbu" kryje się skarb poczucia własnej wartości. Dzieci celowo nie stają się „poszukiwaczami", tylko „odkrywcami" skarbów, ponieważ ich talenty i kompetencje są już w nich obecne i tylko czekają na odkrycie. Celem tego projektu jest przekonać dzieci (poprzez opowieści, podróże wyobrażeniowe i twórczą zabawę), że posiadają własne, wyjątkowe, bezcenne skarby. Tym dziecięcym odkryciom towarzyszy dźwięk mis.
Dzieci gromadzą swoje skarby (spisane lub narysowane) w samodzielnie wykonanych kartonowych "skrzyneczkach skarbów". Dzięki temu stają się one widoczne i dzieci mogą mieć do nich dostęp wtedy, gdy będą tego potrzebować.
Wybierzcie się z nami w podróż do krainy dźwięku!
Misy dźwiękowe nazywa się potocznie „tybetańskimi", choć większość z nich nie pochodzi z Tybetu. Są spotykane w różnych kulturach, np. w Japonii, Chinach i Tajlandii. W latach sześćdziesiątych XX wieku zachodni muzycy odkryli je w Nepalu i w okolicy Himalajów. Dziś wysokiej jakości dźwięku misy wytwarzane są w rodzinnych warsztatach rzemieślniczych w Nepalu. Misa powstaje ze stopu 12 czystych metali, którego podstawowym składnikiem jest brąz. Ze względu na swoje właściwości misy nadają się do masażu i terapii dźwiękiem.
Prowadząca: Magdalena Nowaczyk – ekspert metody KliK (dźwięk w pracy z dziećmi) wg Petera Hessa, nauczycielka jogi (www.surya-yoga.pl)
Czas trwania: 45 minut
Terminy pierwszego cyklu: 14, 21, 28 września 2011
Maksymalna liczba uczestników: 5 dzieci + opiekunowie
Koszt: 50 zł/ cykl 3 zajęć

 

Edu Yoga
(zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 13 lat)
poniedziałki, godz. 17.45 – 18.30

Zajęcia jogi dla dzieci połączone z elementami ćwiczeń kinezjologii edukacyjnej. Ćwiczenia jogi przeciwdziałają wadą postawy, niewłaściwym nawykom oddechowym oraz wyciszają i uspokajają umysł. Tylko wówczas jest możliwy następny krok – wprowadzenie na zajęciach kilku przerywników – ćwiczeń z Kinezjologii Edukacyjnej podanych w formie zabawy, np. wyciąganie słoniowej trąby bądź tańce cross-skakańce. Jest to metoda terapii i twórczej pracy z dziećmi oparta na znajomości wpływu wzorców ruchu na obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i zdolność uczenia się. Metoda stosowana zarówno w pedagogice specjalnej (dysleksja, dysgrafia, ADHD etc.) jak i w pracy z dziećmi wybitnie zdolnymi dla wspomagania geniuszu. Opiera się w praktyce na seriach ćwiczeń ruchowych, które działają pobudzająco na mózg i system nerwowy, a wraz z jogą tworzą najlepszą z najlepszych kombinację zajęć.
Prowadząca: Adrianna Koralewska – pedagog teatralny i performing arts, instruktor tańca i jogi.
Czas trwania: 45 min.
Terminy: 12, 19, 26 września 2011, kolejny cykl: 3, 10, 17 października 2011
Koszt: 70 zł/ cykl 3 zajęć

 

Warsztaty miniatury „wielki mały świat"
(zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 13 lat)
poniedziałki, godz. 17.00 – 18.30

Celem warsztatów jest otwarcie dzieci na bogactwo i niezwykle fascynujący świat miniatur i inspiracja do własnej pracy. Cykl 12 spotkań obejmujących urządzanie przestrzeni domu z charakterystycznymi elementami wyposażenia poszczególnych pomieszczeń.
Gotowi tworzyć wielki mały świat?
Dollhouse miniatures to hobby znane i popularne niemal na całym świecie, w Polsce praktyczne nieobecne. Jednak ze względu na swoje piękno sztuka ta zasługuje na to, by zatrzymać się wobec niej. Domki i szeroko rozumiana dziedzina miniatur to odtwarzanie świata realnego w określonej skali. Dziedzina ta jest blisko spokrewniona z modelarstwem, wykorzystując bardzo często te same techniki i materiały. Historycznie dollhause miniatures swoje korzenie bierze z zabawek dla dzieci, jednak na przestrzeni wieków miniaturowe obiekty nabrały również innego znaczenia. Oprócz domów, w skali odtwarza się wszelakie inne budowle, często fantastyczne czy bajkowe. Tworzy się także wszystkie przedmioty i sprzęty które znajdują się w domach: przedmioty gospodarstwa domowego, meble, dekoracje, pożywienie, ubrania, biżuterię, zabawki czy dzieła sztuki.
Prowadząca: Aneta Mikołajczak, miniaturzystka, rzeźbiarka
Czas trwania: 12 zajęć x 1,5 h
Koszt uczestnictwa: 110 zł /4 zajęcia + 55 zł koszt tekturowego domku
Terminy: od 3 października 2011
PROGRAM:
1. SPOTKANIE „Łatwiej dom zbudować, niż go stworzyć" – fasada domu
…fasada naszego domu…jaka będzie? Jaki ma być nasz dom? Zwyczajny, a może niezwykły? Biały czy może kolorowy? Kto w nim zamieszka?
Spotkanie wprowadzające, mające na celu pobudzenie wyobraźni, ale też stworzenie pewnej historii – opowieści, będącej punktem wyjścia do rozpoczęcia przygody z miniaturami. Dzieci szkicują i projektują fasadę domu oraz piszą krótkie charakterystyki mieszkańców. Dzięki temu ich prace staną się czymś więcej, niż tylko obiektem plastycznym. Zwieńczeniem tego spotkania będzie pomalowanie fasady naszych domów, do tego celu użyjemy ciekawych technik plastycznych i materiałów takich jak szablony, stemple, ozdobne dziurkacze…
2. SPOTKANIE „W piekarni na chmurce" – miniaturowe wypieki
…chleby, ciasta, rogaliki, torty, tarty, makaroniki, bułki, ciastka i mazurki, babki, precle, pączki, rurki…
Zapachnie świeżutkim gorącym chlebem. Nauczymy się wyrabiać ciasto i tworzyć wszelkie miniaturowe wypieki od maleńkich bułeczek po ozdobne ciasto z wiśniami. Poznamy tajniki trudnej sztuki cukierniczej, m.in. dowiemy się, jak zawijać rogaliki, tworzyć ozdobne plecionki, czy wreszcie jak wykroić małe pierniczki i inne ciasteczka. Będziemy mieli też możliwość dekorowania ukończonych wypieków.
3. SPOTKANIE „Wielkie malowanie i tapetowanie" – wnętrze domu
… szare ściany? Nie…a może by tak żółte? Albo jednak nie, jednak chyba czerwone, tak czerwone! W kropeczki, a może w paseczki? Ach jak ładnie pachnie nasz nowiutki domek… A podłogi? Hm drewniane, a może jednak kafelki?
Zabawimy się w dekoratorów wnętrz. Będziemy najpierw projektować, a następnie przeobrażać wnętrza, wykorzystując różne techniki plastyczne. Użyjemy szablonów, dekoracyjnych stempli, ozdobnych bort, papierów, naklejek, bibułek, serwetek itp.
4. SPOTKANIE „Stolarnia"
…stoły, krzesła i kanapy, ławy, sofy, szafy, skrzynie, łóżka, półki, regały i inne drewniane schowki na „szpargały"…
Zapachnie drewnem. Poznamy narzędzia potrzebne do pracy w drewnie i techniki niezbędne przy obróbce tego materiału. Stworzymy mebelki z gotowych drewnianych elementów, będziemy je składać, a następnie sklejać i szlifować.
5. SPOTKANIE „Kuchnia pełna cudów" – miniaturowe owoce i warzywa
…pomidory i banany, ananasy, gruszki i pietruszki, kukurydza, dynia jedna i arbuzów góra przednia…marchewka, sałata, brzoskwinia ot miniaturowe owoce i warzywa…
Odkryjemy niesamowity materiał, bardzo ważny dla każdego miniaturzysty – modelinę! Poznamy podstawowe techniki i narzędzia niezbędne do pracy w tym materiale. Dowiemy się, jak wyrabiać modelinę, mieszać kolory, łączyć ze sobą poszczególne elementy w taki sposób, by nie odpadały podczas wypału. Nauczymy się wałkowania cieniutkich plastrów, formowania określonych kształtów, a także odciskania różnych materiałów i faktur w modelinie. Na pierwszym spotkaniu z miniaturową żywnością będziemy tworzyć owoce i warzywa.
6. SPOTKANIE „Stolarnia malarnia"
…zielone łóżeczko w pokoiku muchomorków, biała kołyska w pokoju błękitnym, brązowy stół i krzesła w jadalni…a może na przykład stół w paski? Albo w gwiazdki, czy kółka…
Nasze sklejone mebelki czekają na pomalowanie! Zastanowimy się, gdzie poszczególne meble znajdą swoje miejsce w domu. Następnie będziemy je mogli pomalować, by pasowały do naszych wnętrz. Za pomocą ozdobnych szablonów i stempli nadamy mebelkom niezwykły, indywidualny charakter.
7. SPOTKANIE „Dywanik"
…żeby w naszym domku było przytulniej, potrzebny jest dywanik…
Spróbujemy utkać kolorowe dywaniki do naszych pokoików. Poznamy materiały, techniki i narzędzia, na przykład krosno, ramki tkackie, różnobarwne wełenki, tkaniny. Obejrzymy ciekawe przykłady, szukając własnych inspiracji.
8. SPOTKANIE „Kuchnia pełna cudów" – miniaturowe potrawy
…dania śniadaniowe, obiadowe, kolacje i desery, a więc bogactwo potraw wszelkich! Torty, lody, budynie, mazurki, tosty, pizza, kanapki, zapiekanki, sałatki…
Kolejne spotkanie z miniaturową modelinową żywnością pozwoli na eksperymentowanie z materiałem! Wykorzystamy swoje wcześniejsze doświadczenia w pracy z bardziej skomplikowanymi i wyszukanymi formami. Spróbujemy wykonać np. tort składający się z wielu elementów i dekoracji. Będzie to też czas na realizację własnych projektów kulinarnych i podjęcie tematu „okołokulinarnego", jak zastawa, naczynia, garnki, miski, kubki.
9. SPOTKANIE „Miękko, ciepło i przytulnie czyli wielkie szycie"
…firanki, zasłonki, kołdry i poduchy, kocyki, ręczniki…
Poznamy różne materiały, tkaniny, podstawowe ściegi.
Będziemy wykrawać, szyć, obrabiać, doszywać, haftować!
10. SPOTKANIE „Gospodarstwo domowe"
…sprzęty gospodarstwa domowego, kosze, koszyki, pudła, skrzynie, świece, świeczniki, naczynia,, zegary…
W trakcie całych warsztatów dzieci będą miały możliwość poznania wielu technik plastycznych i różnorodnych materiałów. Na naszym kolejnym spotkaniu zwrócimy szczególną uwagę na bogactwo materiałów tzn. „odpadowych" czyli takich , które na co dzień wyrzucamy, a które dla każdego miniaturzysty są bezcenne. Tworzenie miniatur wyzwala w człowieku niezwykłą czujność, by w przedmiotach często nic nieznaczących widzieć coś więcej, odkrywać ich ukryte piękno, albo też nadawać im nowy kształt i charakter.
Poznamy możliwość łączenia i wykorzystywania różnorodnych materiałów, takich jak sznurki, rafia, tkaniny, styropian, wełna, patyczki, kapsle, tekturowe rury, guziki, koraliki, śrubki i wiele, wiele innych… i spróbujemy wyczarować z nich przedmioty gospodarstwa domowego.
11. SPOTKANIE „Zabawki i inne takie"
…konik na biegunach, kaczuszka do kąpieli, klocki drewniane, piłki, przytulanki, kręgle, pojazdy, czyli wszystko to co „zamieszkuje" pokój dziecinny…
W naszym domku mamy już wiele potrzebnych sprzętów i przedmiotów, jednak nie mogłoby zabraknąć tego co dzieci kochają najbardziej – zabawek! Do ich stworzenia użyjemy różnorodnych materiałów takich jak: drewno, modelina, koraliki, tkaniny, papier, tektura…
12. SPOTKANIE „Opakowania czyli domowa drukarka tworzy miniatury"
…książki, bajki, gazety, opakowania artykułów spożywczych, pudełka, artykuły papiernicze… Zobaczymy ciekawe projekty zrealizowane przy pomocy drukarki. Wydrukowane w określonej skali materiały papiernicze będzie należało wyciąć i odpowiednio poskładać bądź posklejać. Powstaną m.in. bloki do rysowania, malutkie koperty, ozdobne pudełeczka, opakowania spożywcze, np. od ryżu, herbaty, kawy, pizzy.

Warsztaty teatralne „Zagraj w Bajkę-Wymyślajkę"
(zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 13 lat)
poniedziałki, godz. 16.00 – 17.30

Unikatowy warsztat improwizacji, zabaw i gier teatralnych, zakończony bajką wymyślajką! Jest to interaktywna forma warsztatów teatralnych, gdzie korzystając z doświadczeń zarówno teatru dramatycznego, jak i eksperymentalnego, teatrów Azji, elementów pantomimy i teatru tańca – dzieci uczą się tworzyć własny mały spektakl, opowiadany własnym, naturalnym językiem, uczą się jak przeplatać opowiadanie z dźwiękiem oraz jak do opowieści włączyć ciało i gest.
Jest to aktywna metoda pracy pełna gier i zabaw, w trakcie których dzieci odkrywają swoje wielostronne zdolności, rozbudzają wyobraźnię, budują własny scenariusz zdarzeń, tworzą własną choreografię, wzmacniają percepcję swojego ciała, a przede wszystkim wyzwalają odwagę i wiarę we własne siły! Program zajęć jest każdorazowo dostosowywany do wieku, poziomu umiejętności, zainteresowań i potrzeb grupy.
Witajcie w Naszej „bajce wymyślajce"! – Albowiem interaktywność tego zdarzenia zakłada uczestnictwo widzów – tu najczęściej rodziców, a zatem każdy spektakl może przebiegać inaczej i mieć zgoła odmienny finał.
Prowadząca: Adrianna Koralewska – pedagog teatralny i performing arts, instruktor tańca i jogi. Ukończyła Theatre Training & Research Programme w PPAS w Singapurze. Od 2002 prowadzi interdyscyplinarne zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W latach 2006-2010 tworzyła i prowadziła programy (PYP, IB) teatralne, taneczne i performing arts w międzynarodowych szkołach (SSIS, BISS, SAS, JZ School) w Szanghaju. W pracy wykorzystuje elementy Kinezjologii Edukacyjnej (Edu-K), która jest metodą terapii i twórczej pracy z dziećmi opartej na znajomości wpływu wzorców ruchu na obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć i zdolność uczenia się.
Czas trwania: 1,5 h
Koszt: 140 zł /cykl 6 zajęć
Terminy: 12, 19, 26 września, 3, 10, 17, października 2011


Warsztaty rysunku i malarstwa
(zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 13 lat)
wtorki, godz. 16.30 – 18.00

Zajęcia z rysunku i malarstwa mają na celu stymulowanie artystycznego rozwoju dzieci. Na program kursu składa się zapoznanie z rysunkowymi i malarskimi technikami tradycyjnymi (rysunek ołówkiem, węglem, piórkiem i tuszem, technika frottage, monotypia, malarskie techniki wodne: tempera i akwarela, pastel, technika olejna), technikami mieszanymi, kolażem oraz elementami grafiki (linoryt). Poznamy podstawy widzenia artystycznego, perspektywy, kompozycji. Będziemy rysować z natury (martwa natura, portret, pejzaż) i malować z wyobraźni (tempera i akwarela), tworzyć własne książki artystyczne, wykonywać małe formy przestrzenne oraz scenograficzne.
Podstawą wspólnej pracy będzie indywidualne podejście do każdego, tak aby uczestnicy wiedzieli, że zajęcia plastyczne nie tylko pozwalają przyjemnie spędzić czas, ale co istotniejsze każdy odkrywa dzięki nim własną indywidualność, buduje poczucie wartości, kształtuje gust.
Sztuki plastyczne są dla dzieci jedną z łatwiejszych i pełniejszych form wypowiadania się.
Prowadząca: Dorota Garnek
Czas trwania: 1,5 h
Terminy: od 4 października
Koszt: 440 zł/ cykl 16 zajęć (możliwość zapłaty w 2 ratach)

Warsztaty „W 80 dni dookoła sztuki"
(zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 13 lat)
środa, godz. 17.00 – 18.30

Unikalne zajęcia artystyczno-kulturoznawcze, na których dzieci samodzielnie wykonają prace plastyczne, poznając różne techniki i pracując z różnorodnymi materiałami.
Podczas części prezentacyjnej zabierzemy dzieci w podróże dalekie i bliskie, omówimy i pokażemy charakterystyczne elementy kultury, zwyczaje czy kierunki artystyczne związane z poszczególnymi regionami. Po tej inspiracji zaprosimy uczestników do stworzenia własnych dzieł, m.in.: tęczowe proporce i niepowtarzalne kokeshi (Japonia), witraże z motywami roślin i owadów (Francja), maski afrykańskie, ozdobne chusty (Norwegia) aż po wycinankowe papeterie (Polska).
Zapraszamy w inspirującą podróż, z której wrócimy z niezwykłymi, własnoręcznie wykonanymi pamiątkami!
Prowadząca: Marianna Wiszniewska – historyk sztuki
Czas trwania: 1,5 h
Terminy: od 5 października
Koszt: 120 zł/ cykl 4 zajęć

Warsztaty rękodzieła „Sprytne ręce"
(zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 13 lat)
czwartek, godz. 16.30 – 18.00

Zajęcia twórcze, na których uczestniczki, łącząc techniki szycia, szydełkowania, haftowania, tkania, plecenia, wyszywania koralikami itp., wykonają oryginalne dodatki: torebki, szaliki, biżuterię, przedmioty użytkowe i dekoracyjne. Uczestniczki przy okazji wykonywania pożądanego przedmiotu nauczą się technik często zapomnianych, a jakże cennych przy rozwijaniu zdolności manualnych czy ćwiczeniu koncentracji i cierpliwości w dążeniu do celu. Niebagatelne znaczenie ma także społeczny aspekt zajęć – rozmowy przy wspólnej pracy, wzajemna inspiracja i współpraca. I UWAGA! to wciąga !
Prowadząca: Joanna Cieszyńska-Promińska – historyk sztuki, miłośniczka rękodzieła w każdej postaci.
Czas trwania: 1,5 h
Terminy: od 6 października
Koszt: 120 zł/ cykl 4 zajęć


Warsztaty tekstylne „Design z odzysku"
(zajęcia dla młodzieży powyżej 13 lat)
czwartek, godz. 16.30 – 18.00

To projekt dla młodych panien, polegający na tworzeniu różnych akcesoriów, np. tekstylnych naszyjników i broszek, toreb, fascynatorów na opasce, etc., ale z wykorzystaniem materiałów „z odzysku", czyli ubrań i dodatków niechcianych, nielubianych lub podniszczonych. Uczestniczki warsztatów, łącząc proste techniki szycia, szydełkowania oraz haft i aplikację, wykonają zadziwiające pomysłowością prace: torebki z pociętych pasków z koszulek bawełnianych, tekstylną biżuterię ze sprutych swetrów i pasków z koszuli, ozdobioną koralikami czy torebki ze zwężonej spódnicy z dodanymi bambusowymi rączkami. Dzięki swojej wyobraźni i kreatywności, inspirującym wskazówkom prowadzącej warsztaty oraz zdobytym umiejętnościom, rzeczy już nieprzydatne zyskają „nowe życie" a uczestniczki warsztatów – niebanalne, własnoręcznie zaprojektowane i wykonane elementy garderoby. Zajęcia, oprócz pobudzania kreatywności i nauki prostych technik rękodzielniczych, stanowią bazę do dalszych poszukiwań twórczych. Uczą także uważności w wykorzystywaniu materiałów i pomysłowego recyclingu.
Prowadząca: Agnieszka Ostrowska, projektantka mody i kostiumolog.
Czas trwania: 1,5 h
Terminy: od 6 października
Koszt: 120 zł/ cykl 4 zajęć

 

 

Pełna oferta warsztatów na www.sztukapuka.pl
Aby zapisać się zadzwoń: 0609 80 76 67

ul. Matejki 44/2

 

 

 

Exit mobile version