☰ menu

14.02.14, piątek
godz. 12.00 – 17.30

Walentynkowy ambulans w Manufakturze

Z okazji dnia zakochanych na rynku Manufaktury, po raz kolejny, stanie Bus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi (RCKiK). Akcję można będzie wesprzeć w godzinach od 12:00 do 17:30. Pomagać mogą wszyscy. Organizatorzy przygotowali dla krwiodawców niespodzianki. Każda para, która wspólnie odda tego dnia krew, otrzyma zaproszenie bądź zniżkę do restauracji lub kawiarni. Upominki zostały przygotowane nie tylko dla zakochanych, ale dla każdego duetu, który wspólnie zdecyduje się pomóc. Do akcji można więc zaprosić siostrę, brata, mamę, wujka czy przyjaciółkę, a nawet nowo poznanego darczyńcę.

Już od siedmiu lat na rynku Manufaktury cyklicznie staje Krwiobus. Przez ten czas udało się zebrać około 860 tysięcy mililitrów krwi, z czego niemal 30 tysięcy, dzięki pomocy 66 krwiodawców podczas ostatnich dni ferii zimowych. Ambulans towarzyszy wielu wydarzeniom organizowanym przez Manufakturę, m.in. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Światowemu Dniu Krwiodawstwa, Mikołajkom oraz wakacyjnym atrakcjom. Zbiórka realizowana jest również w ramach inicjatywy Motoserce, czyli akcji pod hasłem „Motocykliści dzieciom" pod patronatem Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Mobilny punkt RCKiK daje okazję do niesienia pomocy poprzez oddawanie krwi,
z której skorzystało już blisko 19 tysięcy osób. Sprzyja także szerzeniu wiedzy i zrozumienia dla potrzeby ratowania ludzkiego życia.

Kto może pomóc?
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zadbało, by każda osoba, chcąca wspomóc zbiórkę krwi, mogła zrobić to w sposób bezpieczny. Akcję będą wspierać wolontariusze z PCK, którzy zapewnią komfort i dobre samopoczucie krwiodawców. Autobus, do którego zgłaszają się darczyńcy, jest klimatyzowany. Mobilny punkt poboru krwi posiada cztery stanowiska do zabiegów oraz strefę wydzieloną do badania lekarskiego. W zbiórce może wziąć udział każda pełnoletnia i zdrowa osoba, której waga przekracza 50 kg. Przed oddaniem krwi warto odpowiednio przygotować swój organizm. Zalecany jest m.in. odpoczynek i dobry sen, należy zadbać również o pełnowartościowy posiłek oraz dobre nawodnienie, najlepiej około dwoma litrami wody bądź soków, które wspomogą nas niezbędnymi witaminami. Chętni do oddania krwi powinni mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

www.manufaktura.com