☰ menu

Wakacyjne zajęcia z origami dla dzieci i dorosłych

pon.
22.07.2013

ZAJĘCIA Z ORIGAMI

„Akademia Kreatywności" zaprasza na jedyne w Trójmieście letnie warsztaty origami dla dzieci (6-12 lat) i dorosłych. Zajęcia odbywają się od 12 lipca do 30 sierpnia w każdy piątek – w godzinach 15-16 dla dzieci i 16.30-17.30 dla dorosłych. Nową figurkę robimy co dwa tygodnie – szczegółowy harmonogram w poniższej tabeli. Warsztaty odbywają się w „Otwartej Pracowni" przy ulicy Władysława IV 53/2. Koszt jednych zajęć to 25 zł/osoba. UWAGA: na hasło „Gdynia Rodzinna" (dotyczy zapisów przez e-mail i telefonicznych) opłata za jedne zajęcia wyniesie jedynie 15 zł! 

Zapisy przez e-mail: akademiakreatywnosci@op.pl lub telefoniczne 690-318-558. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dzieci, które przyjdą na zajęcia same, muszą posiadać pisemną zgodę rodziców. W przypadku nie uzbierania wystarczającej ilości osób, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów.

 

OPIS ZAJĘĆ

ORIGAMI DLA DOROSŁYCH

Origami to sztuka składania papieru wywodząca się z Dalekiego Wschodu, która pozwala na stworzenie wielu pięknych przedmiotów – dekoracji do domu, ozdób na przyjęcia, dekoracji świątecznych i drobnych prezentów.

Origami jest sztuką, która wymaga umysłowej dyscypliny – wspomaga logiczne myślenie i wzmacnia charakter. Składanie papieru pobudza układ nerwowy i integruje pracę obu półkul mózgowych, często jest więc wykorzystywane w pracy z dziećmi i przy rehabilitacji fizykoterapeutycznej. Doskonale ćwiczy także małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną i rozwój drobnych mięśni.

Wykonane przedmioty zabieramy ze sobą do domu!

ORIGAMI DLA DZIECI

Origami to sztuka składania papieru wywodząca się z Dalekiego Wschodu, która pozwala na stworzenie wielu pięknych przedmiotów.

Origami działa bardzo wszechstronnie na rozwój dziecka. Pobudza układ nerwowy, integruje pracę obu półkul mózgowych. Wrażenia są odbierane za pomocą kilku zmysłów równocześnie (dotyk, wzrok, słuch), które muszą ze sobą współpracować. Składanie papieru doskonale ćwiczy małą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową, rozwija wyobraźnię przestrzenną i rozwój drobnych mięśni. Konstruowania papierowych form nie należy traktować jedynie jako aktywności czysto plastycznej czy technicznej. Procesowi tworzenia towarzyszą ćwiczenia językowe, matematyczne, porównywanie, przekształcanie, opisywanie. Dziecko uczy się cierpliwości, dokładności, rozumienia poleceń i wyjaśniania z czym ma problem.

Wykonane przedmioty zabieramy ze sobą do domu!

Exit mobile version