Katedra odkryta przez Polaków z Faras to potężna budowla. Ale jak właściwie wyglądała? Aby się o tym przekonać, zbudujemy makietę katedry, która miała wiele korytarzy i tajemniczych zakamarków. Spróbujemy zrekonstruować dach budowli, zastanowimy się, dokąd mogły prowadzić schody i dlaczego jedno z wejść zostało zamurowane.
wstęp wolny / Dziedziniec Lorentza MNW
godz. 12.00–17.00
warsztaty dla dzieci w wieku 5–12 lat*
* Formułę warsztatów dostosowaliśmy do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu.
Informacja o warsztatach w tekście łatwym do czytania i rozumienia (ETR).
PACZKA Z FARAS / Wakacyjny cykl zajęć dostosowanych do potrzeb dzieci w spektrum autyzmu
Paczka to zgrany zespół ludzi. Jak archeolodzy w Faras. Paczka to także przesyłka. Jak skrzynie z zabytkami, które przyjechały do Polski z dalekiego Sudanu.
W tym roku obchodzimy 60. rocznicę rozpoczęcia wykopalisk, które rozsławiły polskich archeologów na całym świecie. W 1961 roku w miejscowości Faras w Afryce naukowcy odkryli katedrę, której ściany były pokryte pięknymi, kolorowymi malowidłami. Dziś można je oglądać w naszym Muzeum. Na wakacje przygotowaliśmy dla Was zadania, dzięki którym poznacie fascynującą historię wykopalisk w Faras, metody pracy archeologa i piękną przyrodę znad Nilu. Zapraszamy w każdą sobotę wakacji między 12.00 a 17.00 na zielony Dziedziniec im. Stanisława Lorentza przy Muzeum Narodowym w Warszawie!