☰ menu

Wakacyjne kursy Sztuk Walki dla dzieci!

pon.-sob.
22.07-31.08.2013
Przez całe wakacje w SOTO odbywają się zajęcia dla dzieci ze sztuk walki! Jest to doskonały czas na wybranie swojego stylu.
W trakcie zajęć przedstawiane są różne sztuki walki, dzięki czemu dziecko samo może wybrać, która mu najbardziej odpowiada. Aikido, Judo, Karate, Ken-Jutsu czy może
Ju-Jitsu?

Zajęcia odbywają się w każdą środę i piątek od 18:00 do 19:00 w dojo Karolkowa.

Aikido

– powstało z połączenia japońskich słów Ai, Ki i Do. Oznaczają harmonię ciała, umysłu i ducha czyniącą z człowieka istotę lepszą, wrażliwszą i pełną spokoju. Mistrz Morihei Ueshiba, czerpiąc głównie z Ju-Jitsu oraz szermierki stworzył sztukę walki, która nie unika konfrontacji, ale liczy się z konsekwencjami wykonanych technik. Jej celem jest tylko i wyłącznie obezwładnienie napastnika. Głęboko humanistyczny przekaz spotkał się z dużym rezonansem na świecie i przyczynił się do spopularyzowania Aikido.

Judo – oto jest droga do zwinności. JU – łagodnie, miękko, DO – droga, zasada. Judo, podobnie jak Aikido, pozwala broniącej się osobie skutecznie poradzić sobie z zagrożeniem. Znaczna przewaga przeciwnika – siłowa, cielesna – nie musi oznaczać przegranej. Dzięki zastosowanym technikom, osoba atakowana zamiast dążyć do konfrontacji i wymiany ciosów stosuje różnego rodzaju dźwignie, rzuty, chwyty.

Karate – Charakterystyczne dla tej sztuki walki jest używanie w walce jedynie rąk i nóg. Uderzenia, kopnięcia i bloki stanowią podstawę technik. Karate do rangi najważniejszych zasad podnosi perfekcję techniki, precyzję, siłę i kondycję. Umiejętność szybkiej, adekwatnej reakcji również jest elementem nauki. Nie mniej ważną cechą tej sztuki walki jest droga rozwoju duchowego, której celem jest doskonałość. W Karate większe znaczenie ma więc sam proces formowania adepta, jego ciągła praca nad sobą, swoimi umiejętnościami niż czysta skuteczność w walce. W drodze ewolucji Karate podzieliło się na trzy odmiany: tradycyjne, sportowe i duchowe.

Ken-Jutsu – Pierwsze wzmianki o tej sztuce walki pochodzą już z XIII wieku, a miała być ona sekretnym sposobem walki stosowanym przez samurajów. Od początku jej istnienia używano jej do kształtowania charakteru i wzmacniania ciała. Nacisk kładziony jest głównie na doskonalenie wykonywania danych technik oraz właściwe oddychanie. Drewniane miecze bokken służą w Ken-Jutsu do wykonywania zestawów ćwiczeń – kata. W SOTO do ćwiczenia pierwszej, podstawowej serii Kihon-Dachi wykorzystuje się gruby, drewniany miecz Bokuto (z Tsubą). Do pozostałych serii stosujemy zazwyczaj bambusowy miecz obszyty skórą Fukuroshinai (Fukurojinai). Oprócz kata ćwiczone są dobycia miecza – Batto-Jutsu – z użyciem prawdziwego miecza Katana, rzadziej Iaito. Urozmaiceniem zajęć są ćwiczenia Tsubazeri polegające na spontanicznym, ale technicznym rozwiązywaniu sytuacji w zwarciu.

Ju-Jitsu – Niezwykle skuteczne techniki pozwalały na pokonanie nawet kilku uzbrojonych przeciwników jednemu adeptowi Ju-Jitsu. Celem nadrzędnym było zminimalizowanie czasu, energii, wysiłku potrzebnego do całkowitego pokonania przeciwnika. W tym celu kolejni mistrzowie wypracowali bardzo szeroki repertuar technik. Chwyty, dźwignie, uderzenia, kopnięcia, duszenia, trzymania oraz ataki na newralgiczne punkty ciała stały się znakiem rozpoznawczym Ju-Jitsu. Skuteczność ma także swoją podstawę nie tylko w szerokim wachlarzu technik, ale i w stojącej za nimi ogólnej zasadzie. Ju yoku go sei-suru – elastyczną ustępliwością pokonać twardą siłę.

Więcej informacji, grafik oraz cennik na naszej stronie: http://www.soto.waw.pl/pl

Exit mobile version