☰ menu

Wakacje w Ossolineum

czw.
23.07.2015

Wystarczy zarezerwować miejsce telefonicznie: 071 335 64 83 lub mailowo: edukacja@znio.pl.

Spotykamy się w każdy lipcowy czwartek, zawsze o 11.00, w siedzibie Ossolineum przy ulicy Szewskiej 37.

Oto program:

2 lipca
"Na tropie zaginionej kolekcji"

Poznamy rysunki znakomitego mistrza, Albrechta Dürera, które niegdyś znajdowały się w Ossolineum we Lwowie, a po II wojnie światowej uległy rozproszeniu. Będziemy wspólnie zastanawiać się, co przedstawiają oraz tropić miejsca ich obecnego przechowywania. Pełni wiedzy i wrażeń poszukamy w sobie artystycznych talentów i porysujemy. Zajęcia poprowadzi Teresa Sokół.

9 lipca
"Niełatwe, ale ciekawe – zmierz się z obrazem Jana Styki"

Spróbujemy rozszyfrować pewien duży obraz słynnego polskiego malarza, Jana Styki. Znajdziemy na nim różne wątki patriotyczne, które wiele opowiadają o polskiej historii. Poszukamy na wystawie również innych eksponatów, o podobnej tematyce. Następnie zamienimy się w wizjonerów przepowiadających przyszłość ojczyźnie, a swoje wizje przelejemy na papier. Zajęcia poprowadzi Teresa Sokół.

16 lipca
"Wenecja północy, czyli opowieści o mostach wrocławskich"

Wrocław porównywany jest do Wenecji. Co wspólnego ma stolica Dolnego Śląska z tym włoskim miastem, a także, jak dawniej wyglądały i jakie tajemnice kryją w sobie mosty wrocławskie? O tym wszystkim dowiesz się w czasie wakacyjnego spotkania w Ossolineum.
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

23 lipca
"Monety ze skarbonki rodziców"

Jak wyglądały monety w skarbonkach naszych rodziców? Czy różniły się od tych, których używamy dzisiaj? Aby się tego dowiedzieć, przyjdź do Ossolineum!
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

Zakład Narodowy im. Ossolińskich