☰ menu

Wakacje edukacyjno – artystyczne w Klubie Mam na Bemowie

pon.-pt.
06.07-31.07.2015

Poniżej szczegółowa oferta bloków tematycznych:

6 lipca – 10 lipca: tydzień z Indianami

Każde ze spotkań będzie obejmowało pogadankę lub legendę na temat Indian, warsztat rękodzielniczy, zabawę w plenerze lub pod dachem oraz naukę piosenek lub tańców indiańskich, a prowadzące będą w tradycyjnych strojach różnych plemion Indian Ameryki Północnej.
Prowadzenie: Jolanta Pawlak- nauczycielka, geografka, trenerka, działaczka ekologiczna i miłośniczka Indian

13 lipca – 17 lipca: Logogadek

Na zajęciach skupimy się na usprawnianiu aparatu artykulacyjnego. Dla usprawnienia mowy prowadząca wykorzysta ćwiczenia małej motoryki oraz grafomotoryczne. W trakcie zajęć będziemy tworzyć gry planszowe, rysować i mówić. Robić ćwiczenia buzi, warg i języka (ćwiczenia artykulacyjne).
Prowadzenie: Małgorzata Gołębiowska – neurologopeda, logopeda przedszkolny, pedagog wczesnoszkolny.

20 lipca – 24 lipca: Land Art – sztuka ziemi
Będziemy doświadczać i bawić się wyszukując znaleziska przyrody. Tworzyć konstrukcje i eksperymentować z wodą, ziemią, trawami, liśćmi, kamykami, kwiatami, wiatrem i słońcem i tym co kto jeszcze odkryje.
Prowadzenie: Natalia Maria Olenderek – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

27 lipca – 31 lipca: zajęcia fundacji Chlorofil
Będą to warsztaty tworzenia form inspirowanych przyrodą z tektury, drewna i sznurka: mobile, wycinanki, ornamenty, naczynia itp
3 sierpnia – 7 sierpnia: Zabawa, aktywność, rozwój
Podczas wakacyjnych zajęć, dzieci będą miały możliwość spożytkowania energii podczas licznych zabaw ruchowych, a także spróbowania sił w prostych aktywnościach plastycznych. Wspólnie będziemy tworzyć zabawki przy wykorzystaniu materiałów dostępnych w domu, a wolne chwile wzbogacimy o piosenki i wierszyki.
Prowadząca: Aleksandra Czarnecka – absolwentka studiów socjologicznych w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie studentka 4 roku psychologii klinicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

10 sierpnia – 14 sierpnia: Kolorowo na ludowo

Zajęcia taneczno-plastyczne inspirowane kolorową polską kulturą ludową. Zapraszamy w podróż do kolejnych regionów etnograficznych Polski – w świat kolorowych strojów, różnorodnych tańców i piosenek. Po tanecznym szaleństwie zapoznamy się z kulturą danego regionu, a następnie wraz z dziećmi wykonamy jakiś przedmiot nią inspirowany. Będą to elementy stroju ludowego, wycinanki lub proste instrumenty muzyczne.
Prowadzenie: Dominika Misiak – historyczka, etnografka i tancerka
17 sierpnia – 21 sierpnia
24 sierpnia – 28 sierpnia

Zajęcia ekologiczne Bądź eko, kolego!
Będziemy wykonywać zabawki i akcesoria do dziecięcego pokoju przy użyciu materiałów, które przeznaczyliśmy do wyrzucenia. Dzieci nauczą się dlaczego tak ważne jest, aby segregować śmieci i że nie koniecznie trzeba wszystko wyrzucać, bo przy odrobinie wyobraźni można z nich zrobić coś wspaniałego.
Prowadzenie: Ewelina Grala, instruktorka plastyki
OPŁATY:
koszt tygodniowego cyklu to 150 zł. ( 10 zł. za godzinę zegarową zajęć)
Wpłaty przelewem na konto: 06 2130 0004 2001 0644 9763 0002
W tytule przelewu imię i nazwisko uczestnika + nazwa zajęć.
Zajęcia prowadzone w ramach odpłatnej działalności pożytku publicznego stowarzyszenia Stowarzyszenie ”Rodzice Razem”
ZAPISY:
drogą mejlową pod adresem: wakacje@rodzicerazem.org
Szczegółowe opisy i więcej informacji na www.rodzicerazem.org w zakładce KALENDARZ