☰ menu

wakacje 2011 w Gdańsku

pon.-czw.
01.08-15.09.2011
Grupa LUGPol, zrzeszająca fanów klocków LEGO pokaże nam jak różnorodne formy mogą powstać z tego wdzięcznego materiału.
 Zbiór eksponatów to artystyczny „miszmasz”. Obok ciekawostek z dziedziny motoryzacji i militariów zobaczymy bazę arktyczną, ilustrację do baśni „Dziewczynka z zapałkami”, szachy, superbohaterów w karykaturze, a nawet postapokaliptyczną wizję wyludnionego miasta. Nie zabraknie też kultowej kolejki elektrycznej, a na cześć Jana Heweliusza, którego 400 rocznicę urodzin właśnie obchodzimy, zobaczymy astronoma w obserwatorium.
LugPol, czyli Lego Users Group Poland to pierwszy polski klub miłośników Lego. Wywodzi się z forum dyskusyjnego, założonego w maju 2004 roku przez Daniela "MrGorgo" Gordziejonoka. Dziś forum stanowi część rozbudowanego serwisu, skupiającego dorosłych fanów Lego z całego kraju oraz z zagranicy.
Celem działalności klubu jest promocja w Polsce ciekawego, rozwijającego i elitarnego hobby, jakim jest modelarstwo Lego. Dzięki Internetowi możliwe jest dotarcie do zapaleńców, którzy z racji oryginalności swoich zainteresowań, działają samotnie, często nawet nie zdając sobie sprawy, jak popularne na świecie jest ich hobby.
Wystawa pod Patronatem Konsula Honorowego Królestwa Danii Juliana Skelnika.
 Z uwagi na ogromne zainteresowanie zwiedzających wystawę "Dlaczego nie klocki LEGO?" Muzeum Historyczne Miasta Gdańska postanowiło udostępnić ekspozycję również w poniedziałki, czyli tzw. dzień wolnego wstępu. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Przypominamy, że wystawa prezentowana w Ratuszu Głównego Miasta Gdańska czynna będzie do 15 września bieżącego roku. Ekspozycja nie jest biletowana osobno.