☰ menu

Usłyszeć teatr

niedz.
20.12.2015

Już w grudniu, w okresie mikołajkowym, pierwsze w Miniaturze spektakle z audiodeskrypcją. Audiodeskrypcja to technika, która dzięki dodatkowym opisom słownym udostępnia odbiór wizualnej twórczości artystycznej oraz pozwala osobom niewidomym poznawać widzialny dorobek kulturalny z zakresu sztuki plastycznej, teatralnej, scenicznej i filmowej. Podczas audiodeskrypcji opisywane są ważne, znaczące informacje wizualne takie jak: język ciała, wyraz twarzy, przebieg akcji, sceneria, kostiumy. Zwięzłe, obiektywne opisy scen pozwalają osobie niewidomej podążać za rozwijającym się wątkiem historii oraz usłyszeć i zrozumieć co dzieje się na scenie, ekranie, obrazie.

 

Na każdy spektakl przeznaczona jest pula 5 miejsc bezpłatnych dla osób niewidomych i niedowidzących oraz bezpłatne miejsca dla ich opiekunów. Rezerwacja: 58 341 94 83 lub 601 628 377 | bilety@teatrminiatura.pl

 

Warsztaty rodzinne „Dzikie dźwięki"

 

„Dzikie dźwięki" to niecodzienne warsztaty rodzinne połączone z prezentacją słuchowisk dla dzieci zrealizowanych przez Teatr Miniatura we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Radiem Gdańsk. Słuchowiska powstały na podstawie scenariuszy polskich autorów, które zwyciężyły w ogólnopolskim konkursie „Tam, gdzie żyją dzikie dźwięki". Warsztaty inspirowane wysłuchanymi słuchowiskami poprowadzą doświadczeni instruktorzy – muzycy: Adrian Amrugiewicz. Oleg Dziewanowski i Sandra Szwarc, aktorka Wioleta Karpowicz i choreografka Ula Zerek. Warsztaty dla rodziców i opiekunów z dziećmi od 4 lat, czas trwania: ok. 1,5 godziny.

 

Na każde warsztaty jest przeznaczona pula 5 bezpłatnych miejsc dla osób niewidomych i niedowidzących oraz bezpłatne miejsca dla ich opiekunów. Rezerwacja: 58 341 94 83 lub 601 628 377 | bilety@teatrminiatura.pl

 

Terminy warsztatów

 

20 grudnia 2015, 12.00 | Sala Kameralna

Dzikie dźwięki 4: „Ktoś stuka za ścianą" Agnieszki Taborskiej + warsztaty

Prowadzenie: Oleg Dziewanowski, Ula Zerek

 

 

Realizację projektu „Usłyszeć teatr" dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura dostępna".

 

Exit mobile version