☰ menu

Urodziny Łodzi – Zobacz jak Łódź buduje!

sob.-niedz.
27.07-28.07.2013

27.07. – 28.07.13

Urodziny Łodzi – Zobacz jak Łódź buduje!

29 lipca Łódź obchodzi swoje 590. urodziny. Urząd Miasta Łodzi chce wykorzystać tę okazję, by pokazać łodzianom, jak zmienia się nasze miasto. Dlatego w weekend 27 i 28 lipca otworzy dla łodzian większość łódzkich inwestycji. Będzie można wejść na niedostępny na co dzień teren budowy nowego dworca lub zobaczyć jak wygląda Łódź z tarasu EC1. Ocenić, jak udała się rewitalizacja Fabryki Grohmana. W sumie Urząd chce zorganizować w sobotę i niedzielę 25 wycieczek.

Podczas weekendu (27 i 28 lipca) odbywać się będzie również wiele imprez towarzyszących Urodzinom Łodzi, m.in Piknik u Grohmana, organizowany przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

W drugim dniu Urodzin Łodzi, w niedzielę, 28 lipca, łodzianie bezpłatnie będą mogli wejść do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, Palmiarni czy Ogrodu Botanicznego. W niedzielę zostanie również zorganizowany bieg na 5900 metrów w parku 3 maja.

To będą niezapomniane urodziny. Przyjdźcie i zobaczcie, jak Łódź Buduje: jak zmienia się nasze miasto!

Zapraszamy na urodziny Łodzi. Informacje o wycieczkach na stronie.

Imprezy towarzyszące