☰ menu

Urodziny Łodzi w Nowym

Urodziny Łodzi w Nowym
sob.-niedz.
29.07-30.07.2017

Teatr Nowy włącza się aktywnie w celebrację 594 urodzin Łodzi oraz obchodów roku awangardy w Polsce. W ramach projektu Łódź stolicą awangardy, na dziedzińcu przed teatrem będzie można wziąć udział w warsztatach z tańca breakdance organizowanych przez Fundację Art of Breaking, namalować graffiti pod czujnym okiem awangardzisty – Egona Fietke oraz nauczyć się trudnej sztuki beatboxu od wielokrotnego mistrza polski tego fachu, czyli samego Zoraka.

Ponadto, dla miłośników Łodzi, kina i literatury, Teatr przygotował cykl projekcji filmów Andrzeja Barta – reżysera, pisarza i dyrektora artystycznego Nowego. Po seansach odbędzie się spotkanie z autorem.

Całe wydarzenie kierowane jest do młodszych, jak i starszych osób. Na wszystkich miłośników sztuki ulicznej, beatboxu, tańca breakdance oraz kina z łódzkich podwórek czekają niezwykłe chwile, wypełnione aktywnym spędzeniem wakacyjnego czasu.

Zapraszamy do Teatru Nowego (od ul. zachodniej) w dniach:

29 lipca w godzinach 11:00 – 17:00 – Breakdance, beatbox, graffiti

30 lipca w godzinach 15:00 – 18:00 – Projekcje filmów Andrzeja Barta i spotkanie z reżyserem

Szerszy opis wydarzenia:

– 29 lipca 2017, godz. 11:00-17:00

1. Zorak – warsztaty beatbox

miejsce: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Mała Sala, ul. Zachodnia 93
ilość uczestników: grupa do 50 osób
wstęp: bezpłatny, zapisy przyjmowane są do 28.07 do godz. 16:00 pod adresem promocja@nowy.pl

beatbox – forma rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony. Technika, przez niektórych określana jako hip-hopowy odwrót od maszyn poprzez naśladowanie głosem rytmów i dźwięków, paradoksalnie inspirowana jest estetyką maszynistyczną.

Zorak – właściwie Marcin Szymański, urodzony 11 marca 1986, polski beatboxer i raper. Mistrz Polski WBW Beatbox Battle 2008. Członek zespołów Broklin, Sound-Busters, NTK oraz Tabasko. Wystąpił do tej pory gościnnie na płytach takich wykonawców jak: Familia H.P., O.S.T.R., Enter, Hom Gotti, POE (Projekt Ostry Emade) oraz Voskovy.
Swoje doświadczenie zdobywa od wielu lat na terenie Polski i Europy na wielu koncertach, trasach koncertowych (NTK Spontan Tour 06, Sami Swoi 06, W2b Spontan Tour 07, Bakflip 07, Zorak&Jurny Spontan Tour 08, OCF Spontan Tour 09, Broklin Spontan Tour 09, O.S.T.R. Tylko dla doroslych, O.S.T.R. Jazz Dwa Trzy, Tabasko – O.S.T.R.), różnego rodzaju eventach (Levi’s, HP, Mini Morris, Burger King, Dr.Martens, Ozone, Simplus, 36i6, Era, Taboo), festiwalach , castingach , programach TV , konkursach (wygrany casting „Szymon szuka szaleńców” do programu Szymon Majewski Show, wygrany casting reklamy ERY).

2. Art. Of Breaking – warsztaty breakdance

miejsce: parking Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93
wstęp: bezpłatny, bez rezerwacji miejsc

breakdance – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą liczbą elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze”, czyli rękami i nogami (a często całym ciałem) na ziemi. Taniec ten narodził się w latach 70. w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu (turntablismu) oraz graffiti.

Fundacja „Art of Breaking” tworzona jest przez ludzi pełnych pasji, energii i uśmiechu. Jej powołaniem od samego początku jest: „Kształtowanie postaw młodych osób poprzez rozwój ich pasji!”.
Działa zgodnie z powszechnie znaną w świecie kultury hip hop zasadą „Each one teach one” („każdy uczy każdego”) promowaną przez jednego z ambasadorów Fundacji – Edmundo Loayzę (Bboy Poe One). Swoim podopiecznym pokazuje, że życie może wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas, a każde marzenie jest możliwe do spełnienia.

3. Egon Fietke – warsztaty graffiti

miejsce: podwórko Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93
ilość uczestników: grupa stała 20 osób – zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy
wstęp: bezpłatny, zapisy przyjmowane są do 28.07 do godz. 16:00 pod adresem promocja@nowy.pl

graffiti – nazwa zbiorcza dla różniących się tematem i przeznaczeniem elementów wizualnych, np. obrazów, podpisów lub rysunków, które są umieszczane w przestrzeni publicznej lub prywatnej za pomocą różnych technik. Zazwyczaj tworzone jest anonimowo i bez odpowiednich zezwoleń lub – rzadziej – za zgodą albo na zamówienie właściciela pomalowanego obiektu.

Egon Fietke – Andrzej Miastkowski, urodzony w 1967 roku w Łodzi. Absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim. Początki jego streetartowej działalności miały miejsce w Gdańsku. Aktywnie współtworzył pierwszą falę polskiego graffiti sprayowo-szablonowego. Interesuje się tematyką kosmosu i cywilizacjami pozaziemskimi. Jego motywem przewodnim jest futurystyka i jak sam twierdzi „Wszechświat jest sztuką, która porusza, ma w sobie pierwiastek magiczny i metafizyczny.

Zapraszamy serdecznie

Więcej informacji o artystach oraz całym wydarzeniu można przeczytać -> Tutaj

 

Exit mobile version