☰ menu

Uniwersytet potworny już w Multikinach

pt.-niedz.
05.07-07.07.2013

Ulubieńcy kinowej publiczności, James P. Sullivan i Mike Wazowski, powracają na duży ekran w filmie "Uniwersytet Potworny” – prequelu oscarowego hitu wytwórni Disney/Pixar "Potwory i spółka”. Film przenosi widzów w czasy, kiedy Sully i Mike – studenci Uniwersytetu Potwornego – dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi. Powracający na duży ekran Sully nie do końca jest wielką maskotką, jaką zapamiętali widzowie z filmu "Potwory i spółka”. "Jego rola kontrastuje z typem postaci, jaki reprezentuje. To zestawienie bardzo nam się spodobało” – opowiada reżyser animacji Dan Scanlon.

W ramach akcji "Rodzina do kina” Multikino i Radio ZET przez całe wakacje zapraszają rodziny z pociechami do uczestniczenia w najważniejszych premierach dla dzieci w bardzo atrakcyjnych cenach. Również na seanse filmu "Uniwersytet potworny” od poniedziałku do niedzieli do godziny 17.00 rodzice z dziećmi mogą kupować bilety rodzinne i płacić za bilet tyle co dziecko.

Uwaga!

Konkurs zakończony!
Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę. Mamy do rozdania 5 dwuosobowych zaproszeń do Multikina Kraków w ramach promocji "Rodzina w kinie" do wykorzystania od poniedziałku do czwartku na dowolny seans wyświetlany do godz. 17.00 – ważnych do 15.07!

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁

O filmie "Uniwersytet potworny”
Reżyseria: Dan Scanlon
Scenariusz: Dan Scanlon, Daniel Gerson, Robert L. Baird
Dubbing:
Mike – Wojciech Paszkowski
Sully – Paweł Sanakiewicz
Don – Sylwester Maciejewski
Scott Squibbles / Ciamcio – Artur Barciś
Art – Eryk Lubos
Teri – Mateusz Weber
Terry – Paweł Ciołkosz
Dziekan Skolopendra – Danuta Stenka
Johnny – Piotr Grabowski
Komentator – Michał Poznański
Profesor Knecht – Andrzej Blumenfeld
Komentatorka – Marta Dobecka
Chet – Piotr Piksa R
andy – Sławomir Pacek
Mały Mike – Jakub Jankiewicz

Informacje o spółce Multikino:
Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów. Multikino jest operatorem 28 kin w 22 miastach Polski z łączną liczbą 231 ekranów i 50 340 miejscami. W sierpniu 2007 r. Multikino otworzyło wyjątkowe kino w centrum handlowym Złote Tarasy w Warszawie. Obiekt składa się z 8 nowoczesnych sal, w tym Sali Premierowej na 777 osób, wyposażonej w projektory cyfrowe Barco DP 4K, fenomenalny system dźwięku Martin Audio i największy w Europie ekran przystosowany do projekcji cyfrowej (prawie 300 m2). W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca). Multikino to więcej niż kino! To największe premiery filmowe oraz koncerty, maratony, transmisje sportowe, Opery HD, Kino na obcasach, Multibabykino i wiele więcej. Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe. Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Multikino jest w gronie światowych liderów kinowej cyfryzacji, dzięki wyposażeniu sal kinowych w projektory cyfrowe Dolby 3D Digital Cinema. Sieć z powodzeniem prezentuje w technologii 3D: filmy, koncerty, wydarzenia sportowe, opery oraz balet. Multikino jest liderem cyfryzacji w Europie czyli technologicznego i jakościowego przełomu w branży kinowej.