☰ menu

Uniwersytet Dziecięcy w Trójmiaście

pon.-wt.
19.12-31.01.2012

Wszyscy mali studenci będą mieli możliwość przeżycia fascynującej przygody z nauką.

Dla małych żaków organizatorzy zaplanowali wykłady między innymi z takich dziedzin jak: chemia, botanika, archeologia czy medycyna. Dodatkowo studenci będą mogli brać udział w warsztatach, na których poznają z bliska tajniki: bankowości, sztuki, weterynarii, fizyki, matematyki, pierwszej pomocy, prawa czy leśnictwa. A na zakończenie naszej letniej przygody wybierzemy się z dziećmi, aby poznać radio od kuchni i wziąć udział w tworzeniu słuchowiska, które wyemitujemy na antenie Radia Gdańsk.

Krok po kroku wykładowcy akademiccy z renomowanych uczelni z całej Polski i  zagranicy, będą rozbudzać w młodym pokoleniu ciekawość świata, odwagę i sympatię do zdobywania wiedzy.

Wszystkie wykłady w semestrze letnim odbędą się w auli Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Filologicznym i Historycznym w Gdańsku Oliwie przy ulicy Wita Stwosza 55.

Patronem Honorowym Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS w Trójmieście został Wojewoda Pomorski, Pan Roman Zaborowski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk. Patronat Honorowy nad UNIKIDS objęło także Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Wykład inaugurujący semestr letni odbędzie się 25 lutego 2012 roku i poprowadzi go dr Tomasz Pluciński z Uniwerytetu Gdańskiego, który do tej pory zachwycał naszych Studentów na warsztattach chemicznych, tworząc masę "kolorowych sałatek" oraz efektownych wybuchów 

Dzięki Uniwersytetowi Dziecięcemu UNIKIDS dzieci już od najmłodszych lat mają okazję obcować z najwybitniejszymi polskimi naukowcami, ludźmi mediów i kultury, którzy w przystępny sposób przedstawiają dzieciom obszar swojej działalności. Mali studenci mają okazję zetknąć się z najróżniejszymi dziedzinami nauki i kultury od strony praktycznej, gdyż formuła zajęć daleka jest od zwykłych szkolnych lekcji. Nie ma tablic i książek za to są pokazy, wybuchy, eksperymenty i dużo śmiechu !

Naukę na Uniwersytecie UNIKIDS mogą rozpocząć mali studenci chcący pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania. Aby zostać Studentem należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod adresem: http://www.unikids.pl/formularz_zgloszeniowy, a następnie uiścić czesne w wysokości 215 zł.

Osoby do kontaktu:

Malwina Pilcek tel. 698 025 233, e-mail: trojmiasto@unikids.pl

Harmonogram wykładów:

25.02.2012 r. – Magiczna Szkoła Herrego Pottera, w świecie chemicznych doświadczeń – dr Tomasz Pluciński z Uniwersytetu Gdańskiego

03.03.2012 r. – Urodzeni mordercy – wynalazki i patenty roślin mięsożernych – dr Edyta Sierka & dr Wojciech Sierka z Katowic

24.03.2012 r. – Jak Piastowie kraj budowali. Archeologia dawnej Polski – mgr Leszek Gardeła z Uniwersytetu Aberdeen w Szkocji

14.04.2012 r.
Dlaczego jemy i oddychamy? – dr Takao Ishikawa z Warszawy