KIEDY:
12.11 (niedziela)
9:30 – 11:30 (3-5 lat)
GDZIE:
Przestrzeń dla rodziny, ul. Przy Bażantarni 11, lok. B2 (wejście od ulicy Borsuka, żółty budynek z turkusowym dachem, turkusowe ogrodzenie, będą 3 furki, środkowa to Przestrzeń)
Koszt: BEZPŁATNE
Projekt finansowany jest przez Dzielnicę Ursynów m.st. Warszawy
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona): przestrzen@manzana.org.pl Zgłoszenia: Imię i nazwisko, telefon kontaktowy, imię i wiek dziecka. Rodzeństwa przyjmujemy do jednej grupy
Info:
Facebook: PRZESTRZEŃ DLA RODZINY
tel. 600 445 055
TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE to inspirujące, radosne i pełne pomysłów, spotkania dla dzieci i ich najbliższych. Ich celem jest budowanie bliskich, opartych na miłości i wzajemnym szacunku relacji. Poprzez twórcze formy działania będziemy angażować Was (Małych i Dużych) do pełnej humoru i pozytywnej energii wspólnej zabawy.
TWÓRCZE WARSZTATY RODZINNE SĄ ZAPROSZENIEM DO WSPÓLNEGO PRZEŻYCIA JEDYNEJ W SWOIM RODZAJU PRZYGODY.
Nasze warsztaty dedykowane są RODZINOM. Na spotkania zapraszamy dzieci z rodzicami, babciami, dziadkami lub innymi opiekunami. Wszyscy członkowie rodziny są mile widziani.
Twórcze warsztaty rodzinne stanowią wspaniałą możliwością rozbudzania dziecięcej wyobraźni i ciekawości otaczającego nas świata. Podczas warsztatów zawsze towarzyszy nam otwartość na świat i drugiego człowieka. Będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i wspólnie odkrywać otaczający nas świat. Dzieciaki będą miały możliwość wcielania się w wymarzone role małych: badaczy, odkrywców, poszukiwaczy, przyrodników, konstruktorów, kucharzy, podróżników, czy naukowców. Wspólnie będziemy twórczo działać i pytać, wymyślać, tworzyć, konstruować, badać, eksperymentować, doświadczać, gotować, poszukiwać, odkrywać i wiele, wiele więcej.
Dla najbliższych (rodziców, babć, dziadków) działania te będą wspaniałą możliwością wejścia w świat dziecięcej wyobraźni i zabawy. Będziemy pokazywali jak poprzez zabawę wspierać twórczy i naukowy rozwój dzieci, jak wzmacniać poczucie własnej wartości dzieci, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach (np. zawstydzenie, trudności w sytuacji ekspozycji dziecka na tle grupy, złość itp.), jak prowadzić empatyczny dialog, jak opisywać prace dziecka, jak doceniać proces pracy z dzieckiem.
Co warto wiedzieć?
- Warsztaty prowadzimy w duchu Rodzicielstwa przez zabawę i Pedagogiki Zabawy; w oparciu o filozofii Jespera Juula, Porozumienia Bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości.
- Warto zadać o wygodny, swobodny strój – też taki, który będzie można pobrudzić (dotyczy i dorosłych i dzieci)
- Podczas zajęć, nasze twórcze działania prowadzimy na podłodze.
- Na zajęcia wszyscy (i duzi i mali) przychodzimy ZDROWI.
WARSZTATY POPROWADZI:
Joanna Wrońska, trenerka i animatorka działań lokalnych, w pracy czerpie z pedagogiki Montessori, metody projektów badawczych. Od kilku lat z powodzeniem realizuje spotkania i spacery odkrywców we współpracy z organizacjami pozarządowymi.