☰ menu

10.06.2012

godz. 10.00-18.00

Twórcze łodzianki. Kobiety opanowują Manufakturę

Łódź Miastem Kobiet to niemal sto wydarzeń, które odbędą się w Łodzi w cztery czerwcowe weekendy, począwszy od 8 czerwca. Przedsięwzięcie ma stanowić alternatywę dla tych pań, które nie ulegają kibicowskim emocjom. W ramach projektu już w najbliższą niedzielę na rynku Manufaktury zagości kobiecy festyn „Happening Street. Łodzianki twórcze”.

Łódź Miastem Kobiet to propozycja dla pań w każdym wieku, szukających w trakcie EURO 2012 doskonałej rozrywki i inspirujących spotkań. Jednym z elementów projektu jest festyn „Happening Street. Łodzianki twórcze”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (10.06) na rynku Manufaktury.

Od godziny 10:00 do 18:00 na scenie prezentować się będą łódzkie zespoły amatorskie, wokaliści, tancerze oraz grupy recytatorskie i teatralne. Ciekawie zapowiada się pokaz tańca hula, przygotowany przez zespół Hani Orlińskiej oraz występ grupy Zafira z egzotycznym tańcem brzucha. Nie zabraknie bardziej klasycznych odmian tańca współczesnego, w wykonaniu EM Salsa czy grupy Pałacu Młodzieży.
Pojawią się też, tak lubiane przez maluchy Latające Babcie, które o godzinie 13:40 przedstawią swój najnowszy spektakl.
Na finał zaplanowano pokazy mody. Pierwszy, o godzinie 16:00 – z udziałem Miss Polski Ziemi Łódzkiej w sukniach wieczorowych i w sukniach ślubnych. W czasie drugiego, który rozpocznie się o godzinie 17:00 w rolę modelek wcielą się przedstawicielki świata kultury. Ale wydarzenia na scenie to nie wszystko. W namiotowym miasteczku prezentować się będą partnerzy projektu. Policjanci przygotowali pokazy samoobrony dla pań, Fundacja Kocham Życie uczyć będzie samodzielnego badania piersi, a pracownicy Sanepidu przeprowadzą akcję pomiaru ciśnienia krwi i udzielą porad zdrowotnych. Będą też konsultacje kosmetyczne, przygotowane przez Mary Kay, a amatorki rękodzieła znajdą je na stoiskach ośrodków kultury.

Festyn w Manufakturze to tylko jeden z elementów czerwcowego, kobiecego projektu.

Więcej informacji na temat wydarzeń, warsztatów, atrakcji i ofert specjalnych w ramach projektu Łódź Miastem Kobiet można znaleźć na stronie internetowej www.lodzmiastemkobiet.pl.