☰ menu

Turystyczna Majówka w Parku

sob.
21.05.2011
Festyn „Brodwino od Nowa” cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Organizatorzy dbają o to, aby każdy mieszkaniec znalazł cos interesującego dla siebie i mógł bardziej zintegrować się ze swoim sąsiadem. W tym roku nowością będą dwie atrakcje: Pchli Targ oraz konkurs na Najlepszy Sąsiedzki Wypiek – ciasta i chleby. W Pchlim Targu może uczestniczyć każdy, kto chciałby pozbyć się niektórych swoich rzeczy chowanych w piwnicy, na strychu czy w pudłach. Mogą to być np.: książki, płyty, filmy, zabawki, ubrania, nieduże domowe sprzęty. Dopuszczana jest forma wymiany bądź kupna za drobną opłatą. Organizatorzy zapewniają każdemu chętnemu miejsce do wystawienia swoich „skarbów”.
W tym samym czasie będzie trwał konkurs na Najlepszy Sąsiedzki Wypiek. Każda osoba chcąca pochwalić się swoimi kulinarnymi zdolnościami będzie mogła zaprezentować swoje dzieło – domowe ciasto lub domowy chleb. Wszystkie pyszności będą degustowane, a następnie oceniane przez jury. Po przyznaniu nagród i udekorowaniu zwycięzców nastąpi sprzedaż wypieków. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitacje sześcioletniej Mai chorej na białaczkę. Jesteśmy pewni, że te przedsięwzięcia pozwolą zacieśnić sąsiedzkie relacje, lepiej się poznać, będą okazją do wspólnej zabawy.
W ramach wydarzenia odbędą się prezentacje kulturalne i sportowe brodwińskich szkół i przedszkola. Jak co roku festyn rozpocznie kolorowa osiedlowa Parada, która w towarzystwie bębniarzy wyruszy z Orlika w kierunku centrum handlowego. Na festynowej scenie zobaczymy:
Program Festynu
10.00  Zapisy  do gier i konkursów
11.00  Konkurs z przyrodniczy
11.30 Pokazy taneczne dzieci z Przedszkola 12
12.00  Występ muzyczny z III LO
12.30 9Dziewiątka z uśmiechem – prezentacja muzyczna SP nr 9
13.00 Konkurs przyrodniczy i rozwiązanie konkursu na najsmaczniejsze ciasto
13.30 Występy zespołów muzycznych the Entuzjaści
14.30 Zakończenie
Dodatkowe atrakcje:
Plenerowe warsztaty sztuk różnych, Breakdance Show by Meander Crew, Malowanie twarzy, Kawiarenka Sopockiego Centrum Wolontariatu, Stanowiska doświadczalne Laboratorium Wyspy Odkryć, zabawy fantowe,  kartka z życzeniami dla sąsiadki i sąsiada,
Sport dla każdego
Rugby, Turniej krykieta i Boccia, Marsz na orientację po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, gry i zabawy sprawnościowe dla najmłodszych od 11:00 do 14:00 – boisko od koszykówki 12.00 wycieczka przyrodnicza po trójmiejskim parku

Festyn „Brodwino Od Nowa” jest częścią sopockiego projektu społecznego „Sopot na 4 Pory Roku” realizowanego w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu. Celem akcji składającej się z wydarzeń organizowanych w różnych częściach miasta jest animacja społeczna i kulturalna życia mieszkańców Sopotu oraz dążenie do integracji i interakcji poprzez stworzenie oryginalnej oferty społecznej i kulturalnej. Chcemy wyjść z pozytywną energią i przedsięwzięciami artystycznymi na ulice miasta i sopockie osiedla. Cykl wydarzeń ma również promować ludzką aktywność i zbliżać mieszkańców przez współdziałanie i współuczestniczenie, a także promować ideę wolontariatu.

Dodatkowe informacje: www.scop.sopot.pl