☰ menu

Turniej tańca i laleczka Bukowski Design dla Paulinki

sob.
02.05.2015

Turniej poświęcony jest pamięci 11-letniej Paulinki Zysk, która zginęła 9 marca 2013 roku w wypadku, gdy jechała na zawody taneczne w Białych Błotach k/Bydgoszczy razem ze swoim zespołem Jazz One Junior z Egurrola Dance Studio.

Turniej Warsaw Open Jazz Dance Day jest inny niż wszystkie. Powstał z tęsknoty za niezwykłą osobą, która żyła z pasją, radością, zaangażowaniem, która przede wszystkim kochała taniec, ale uwielbiała też podróżować po świecie i marzyła, żeby pojechać na Bora Bora. Paulinka lubiła pisać opowiadania, uczyć się historii, robić prezentację na angielski. Nie lubiła uczyć się przyrody i jeździć na łyżwach. Kochała taniec i pisała: „Dance is a way of life". Tańczyła od zawsze, a w szkole tańca od 6 roku życia. Uwielbiała: swoją klasę Va i szkołę NSP 81, Linkin Park, Black Eyed Peas, Coldplay i Kasię Nosowską. Miała ukochaną świnkę morską Gucię. Była radosną i wspaniałą przyjaciółką.

Niezwykłą niespodziankę dla uczestników przygotowała firma Bukowski Design AB, zajmująca się projektowaniem i produkcją misiów i maskotek. Barbara Bukowski zaprojektowała specjalnie na II edycję turnieju laleczkę-baletnicę o imieniu Paulinka.

Po sukcesie I edycji turnieju, wiele osób oczekiwało kontynuacji tego przedsięwzięcia. Stąd zrodził się pomysł, aby turniej stał się imprezą cykliczną i na stałe zagościł w kalendarzu imprez tanecznych. Turniej jest inspiracją do rywalizacji, zabawy i doskonalenia dla młodych i starszych tancerzy. W turnieju uczestniczą zespoły i soliści w wieku od 11 do 16 roku życia z całej Polski.

Organizatorem turnieju jest Fundacja im. Paulinki Zysk, założona przez Jej rodziców. Gospodarzem imprezy jest Burmistrz i Urząd m. st. Warszawy Dzielnica Ochota, turniejowi patronuje Polska Federacja Tańca. Współorganizatorami są Pub Lolek i firma Real Sport. Patronami medialnymi są: Gazeta Stołeczna i TVP Warszawa.

Wstęp dla widzów bezpłatny.

Ramowy program turnieju:

10.00 –  rozpoczęcie

10.05 – 14.40 – rozegranie solo w 3 kategoriach wiekowych: do 11 lat, 12-15 lat, powyżej 16 lat

14.40 – 15.10 – przerwa

15.10 – 16.30 – rozegranie kategorii duety i małe grupy (3-7 osób), te same kategorie wiekowe

16.30 – 17.30 – przerwa

17.30 – 19.30 – Gala finałowa: występ zespołu Paulinki Jazz One Junior, wystąpienie Krzysztofa Kruka  z-cy Burmistrza Dzielnicy Ochota, finał solo i formacji, wręczenie nagród, film  o Paulince.

Miejsce:

Ośrodek Sportu i Rekreacji Ochota w Warszawie, ul. Nowowiejska 37b