☰ menu

Turniej piłkarski

sob.
18.09.2010

Organizatorzy wprowadzili kilka zmian w formule turnieju. O dodatkowe boisko powiększyła się turniejowa arena. Mecze odbywać się będą także na Orliku przy ul. Kołobrzeskiej, co pozwoli sprawniej przeprowadzić całą imprezę, a także rozegrać większą liczbę spotkań. – Druga innowacja związana jest z kwestiami regulaminowymi. Impreza odbędzie się w trzech kategoriach – w jednej zagrają piłkarze urodzeni w 1996 roku i młodsi, w drugiej ci, którzy przyszli na świat w latach 1992-95, natomiast pozostali rywalizować będą w kategorii open, która ma tylko dolną granicę – rok 1991 – tłumaczy Magdalena Kowalczys z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności, która razem z Biurem ds. EURO 2012 jest organizatorem tego przedsięwzięcia.

Nie zmieniły się natomiast sztandarowe hasła i zasady turnieju "Do przerwy 0:1, które organizatorzy starają się za każdym razem wpoić wszystkim uczestnikom tej imprezy – na pierwszym miejscu – fair play, na drugim – futbol, dla używek i niesportowego zachowania podczas zawodów – miejsca brak. Tradycyjnie gorące zaproszenie kierowane jest do zespołów dziewczęcych, który miały już okazję rywalizować podczas tego turnieju. Jednocześnie przypominamy, że drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszę przyjść z dorosłym opiekunem.

Dla amatorów tej piłkarskiej imprezy organizatorzy przygotowali wiele cennych nagród w postaci sprzętu sportowego, puzzli, różnych gadżetów i klubowych pamiątek. Ale na tym nie koniec niespodzianek. Na imprezie spodziewani są goście specjalni – mecze dzikich drużyn oglądać będą piłkarze Lechii! Przy okazji będą oni rozdawać klubowe gadżety, autografy oraz pozować do wspólnych zdjęć.

Zapisy przyjmowane będą tradycyjnie od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 przy ul. Meissnera 9 w Gdańsku-Zaspie. Pierwsze mecze rozpoczną się godzinę później.

źródło www.gdansk.pl