☰ menu

tuBAZA w Infoboxie

sob.
28.11.2015

1. Wykorzystanie cyfrowych narzędzi w procesie prototypowania – warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Celem warsztatów jest pokazanie jak przebiega proces projektowy i jak niewiele potrzeba, aby przy użyciu prostych, darmowych narzędzi zaprojektować własny produkt. Początkowo na papierze, później przeniesiony na tablet lub laptop, zostanie wykonany na ploterze laserowym, tak aby każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać do domu efekt swojej pracy projektowej.

2. Uc
ieknij z pudełka – akcja:materializacja.

3-godzinne warsztaty, podczas których uczestnicy poznają różnorodne materiały budowlane i przygotują indywidualne prace plastyczne. Zajęcia opierają się na bezpośrednim doświadczaniu środowiska budynku ze szczególnym uwzględnieniem materiałów tworzących jego konstrukcję.
W programie:
– poznawanie i badanie właściwości fizycznych i walorów estetycznych różnych materiałów budowlanych;
– tworzenie mapy sensorycznej budynku Infobox;
– wykonanie frotaży faktur różnych materiałów na kalce/ papierze.

3. Wystawa trójmiejskiego SITOFESTu

W tym roku po raz pierwszy SITOFEST (jedyny w Europie międzymiastowy festiwal sitodruku) zagości również w Trójmieście. Wydarzenie ma na celu promocję idei D.I.Y. (do it yourself) i ręcznej techniki druku. Umożliwia przyjrzenie się całemu procesowi oraz włączenie się w proces twórczy. Ideą festiwalu jest umożliwienie dostępu do sztuki młodych, niezależnych twórców, przy jednoczesnym zachowaniu realnej wartości grafik. W ramach SITOFESTu w tuBAZIE odbyły się zajęcia z drukowania plakatu artystycznego oraz druku na tkaninie. Na wystawie w Infoboxie zobaczymy rezultaty tych prac, autorstwa m.in. Agaty Królak, Maćka Salamona, Natalii Uryniuk oraz wielu innych lokalnych twórców.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Gdynia.