☰ menu

trzy świnki i wilk dla dzieci w warszawie

sob.
13.03.2010

Od pokoleń znana jest historia rodzeństwa trzech zwaśnionych świnek, które postanawiają się rozdzielić i zamieszkać osobno. Każda z nich buduje swój własny dom. Dwie pierwsze lekkomyślnie padają ofiarą wilka, który z łatwością burzy zbudowane przez nie chatki ze słomy i chrustu. Jedynie bezpieczna jest najmądrzejsza świnka, dając schronienie dwóm pozostałym w domu z cegieł.

W sztuce ciągłe niesnaski między rodzeństwem wykorzystuje wilk, snujący plany porwania świnek. Chcąc osiągnąć swój cel przebiera się kolejno za filmowca, kucharza, gangstera a nawet za biedną sierotkę i podstępem kolejno je porywa.

W rolę romantycznej świnki Pink wciela się Julita Kożuszek, której głos znany jest z bajki o przygodach świnki Peppy. W rolach pozostałych świnek występują Marta Ledwoń (łakoma Pak) i Adam Pater (pracowity Bank). Wilka zagra Michał Sitarski.

Teatr Kamienica zaprasza najmłodszych do poznania losów trzech uroczych świnek i wilka.
Dzieci znajdą odpowiedź na pytanie, czy świnkom uda się odzyskać wolność oraz pokonać wilka
i odczytają morał płynący z tej zabawnej, kolorowej opowieści.

12 marca, g. 11.00 pokaz przedpremierowy
13 marca, g. 18.00 Premiera
14 marca, g. 10.00 i 13.00
15 marca, g. 11.00
16 marca, g. 11.00

Trzy świnki i wilk
Reżyseria: Jerzy Bielunas
Muzyka: Tomasz Łuc
Scenografia: Jan Polivka
Kostiumy: Elżbieta Terlikowska
Obsada: Julita Kożuszek, Marta Ledwoń, Adam Pater, Michał Sitarski

Uwaga! Rozdajemy zaproszenia na preemierę!

Spośród osób, które do piątku 12 marca do godziny 11tej przyślą na adres konkurs@miastodzieci.pl zgłoszenie (w temacie "Trzy świnki i wilk") rozlosujemy pięć podwójnych zaproszeń na premierę!

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej drogą meilową, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁

Ponad 200 osób zgłosiło chęć obejrzenia spektaklu. A zaproszeń było tylko kilka… Oto wylosowani Zwycięzcy (ze względu na ochronę danych osobowych, podajemy tylko pierwszą literę imienia)
Z. Grabowska
R. Mazur
Z. Talarowska
M. Żebrowska
B. Onopiuk

***
Teatr Kamienica mieści się przy Al. Solidarności 93 – tuż przy Placu Bankowym. Powstał w zabytkowej kamienicy zbudowanej w 1910 roku w stylu secesji geometrycznej, która ocalała w czasie II wojny światowej. Na około 2000m2 suteren, piwnic i parteru są trzy sceny: „Scena Parter” na 100 osób widowni, „Piwnica Warsza” na 100 osób oraz „Scena Oficyna” na 350 osób. Jego twórcą jest Emilian Kamiński.

Kasa Biletowa/Biuro Obslugi Widzów
Czynna codziennie od 11:00 do 19:00/rozpoczęcia ostatniego przedstawienia
Rezerwacja mailowa: bilety@teatrkamienica.pl (rezerwacje mailowe są realizowane w godzinach pracy Kasy Biletowej)
Rezerwacja telefoniczna: tel. 22 624 01 99