☰ menu

Trójmiejski Dzień Matki

sob.
26.05.2012

Wydarzenie rozpocznie się warsztatami dla rodziców o godz. 10.00 w sopockiej siedzibie SWPS (ul. Polna 16/20). Opiekunowie dowiedzą się m.in. jak rozmawiać z dziećmi o seksie, jak wykorzystywać gry planszowe w edukacji swoich najmłodszych podopiecznych, oraz jak się zdrowo odżywiać w rodzinie. W tym samym czasie najmłodsi wezmą udział w konkursach, warsztatach kreatywnych z animatorami i konsultacjach logopedycznych. Na deser czeka na nich fontanna czekolady.

Na tych najbardziej aktywnych od godz. 11.00 na terenie Parku Północnego (Aleja Franciszka Mamuszki) czekają atrakcje sportowe. Specjalnie dla uczestników organizatorzy przygotowali nordic walking po plaży, rajd rowerowy, zajęcia z jogi i fitness, naukę zumby oraz międzypokoleniową grę terenową. Sportowe emocje ostudzi występ zespołu muzycznego State Urle. Dla chętnych odbędzie się festyn rodzinny w Domu Pomocy Społecznej (ul. Mickiewicza 49).

– Do współpracy zaprosiliśmy kilkunastu partnerów zajmujących się na co dzień pracą z rodzicami i dziećmi. Program został tak przygotowany, aby każdy uczestnik, niezależnie od wieku, mógł miło i efektywnie spędzić czas – mówi Dorota Piekarska z sopockiego wydziału SWPS, organizatorka wydarzenia.

Impreza „Razem w Sopocie" odbędzie się w sobotę 26 maja w godz. 10.00-18.00 równocześnie w trzech lokalizacjach: sopockim wydziale SWPS (ul. Polna 16/20), w Parku Północnym Parku Północnego (Aleja Franciszka Mamuszki) oraz w Domu Pomocy Społecznej (ul. Mickiewicza 49). Wstęp wolny.

Wydarzenie jest organizowane przez sopocki wydział SWPS i Urząd Miasta Sopotu. Swoje stoiska zaprezentują wydawnictwa: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Wydawnictwo Eneduerabe i Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Partnerzy projektu: Hipodrom Sopot, Koło Naukowe Integra, Sopockie Centrum Wolontariatu, Akademia Rozwoju Rodziny Pozytywka, GWP, Joga Śmiechu, Loopy′s World, Domino, Zatoka Sztuki, Tajemniczy Las, Studio Dziecięcej Aktywności Makaraka, Instytut Żywienia i Rozwoju Eligo, Dance Soul, Stowarzyszenie Pro Mama, Operon, Galeria Malucha, Ekspresja, Robocamp, Stowarzyszenie KrewAktywni, GAGA, Wydawnictwo Eneduerabe, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Sopocie, School of Form, Zdrowi i Aktywni, Klub Kangura, MOSIR Sopot, Sopocka Akademia Animatorów Społecznych, Stowarzyszenie Dziecko bez reklamy, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Legowisko.

Więcej informacji: www.swps.pl.

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 15 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 13,5 tys. studentów. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując innowacyjny cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.

Wydział Zamiejscowy SWPS w Sopocie istnieje od 2002 r. Jego dziekanem jest prof. dr hab. Bogdan Wojciszke. W ofercie wydziału znajdują się studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Przy sopockim wydziale SWPS działa Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego oraz Laboratorium Psychologii Stosowanej i Badań nad Poznaniem, Emocjami i Podejmowaniem Decyzji. Więcej: www.swps.pl.