☰ menu

oraz zbiórka darów

29.01.2014 r., godz. 18.00

Wstęp wolny

Spotkajmy się w klubie "Plama" na zbiórce rzeczy, ubrań i środków czystości dla ofiar wojny oraz pokazie zdjęć Macieja Moskwy fotoreportera kolektywu Testigo Documentary, który odwiedził wojenną Syrię dwukrotnie.

Od prawie 3 lat w Syrii trwa krwawy konflikt, w którym zginęło ponad 130 tysięcy ludzi a przeszło 6 milionów uciekło ze swoich domów, błąkając się po Syrii i krajach ościennych. W chwili obecnej sytuacja wewnątrz Syrii jest tragiczna, są tam już miejsca gdzie ludzie umierają z głodu i wychłodzenia. Fundacja Wolna Syria organizuje kolejny konwój pomocy humanitarnej, który wjedzie w głąb Syrii a zebrane rzeczy trafią bezpośrednio do ludzi w potrzasku. Trójmiasto może dołożyć coś od siebie, mamy okazję podzielić się swoimi rzeczami z ludźmi, którzy stracili wszystko.

Fundacja Wolna Syria do tej pory wysłała do Syrii ponad 33 tony pomocy humanitarnej.

Nauczeni doświadczeniem z ostatniej wizyty w Syrii prosimy o rozpoczęcie zbiórek na kolejny transport. Potrzeby są ogromne i bardzo naglące. Najważniejsze artykuły to: ubrania dziecięce, ciepłe – w tym przede wszystkim BUTY, inne ubrania dziecięce i dla dorosłych, koce, śpiwory. Rzeczy mogą być używane ale muszą być CZYSTE. Dzieciom bardzo potrzebne są również zabawki, niewielkie i łatwe do utrzymania w czystości. Miś, samochodzik czy zwykłe pudełeczko kolorowej kredy na chwilę oderwą ich myśli od wojny i zniszczenia. Leki i żywność kupujemy tylko w Turcji (niższe ceny i oszczędność na kosztach transportu).

CO I JAK ZBIERAMY?

1. Odzież dla dzieci i dla dorosłych (odzież dla kobiet koniecznie zakrywająca ciało)
Prosimy o pakowanie posegregowanych ubrań w worki i oznaczanie ich dużą literą wg następującego klucza: M -mężczyźni, K – kobiety, N – nastolatki (8-14 lat), D – dzieci (poniżej 8 lat). Bardzo ułatwi nam to dystrybucję. Prosimy również o oddawanie tylko rzeczy czystych i w dobrym stanie!

2. Koce i śpiwory.

3. Buty (nie na wysokich obcasach)

4. Zabawki dla dzieci (bez piesków i świnek)

5. Naczynia, garnki, patelnie