☰ menu

Trening zarządzania chaosem według Thomasa Gordona

pt.-niedz.
15.02-10.03.2013

nauczyć się słuchać swojego dziecka i mówić do niego tak, aby słuchało;
nauczyć swoje dziecko samodzielności i współpracy;
dowiedzieć się, jak chwalić swoje dziecko aby mogło budować swoje poczucie wartości;
nauczyć się rozpoznawania, wyrażania i akceptowania własnych uczuć, a także radzenia sobie z nimi;
dowiedzieć się, jak pomóc dziecku w wyrażaniu i radzeniu sobie z uczuciami;
dowiedzieć się, jak uczyć dziecko ponoszenia konsekwencji swoich działań;
dowiedzieć się, jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe z dzieckiem;
a przede wszystkim:
– chcesz dowiedzieć się jak być „wystarczająco dobrym” rodzicem dla swojego dziecka.
Zapraszamy na nasz warsztat. Wykorzystujemy w nim teorię Thomasa Gordona opisaną w książce „Wychowanie bez porażek”.

Pierwsze spotkanie: 25 lutego 2013.

Odbędzie się 8 cotygodniowych spotkań. W zajęciach można uczestniczyć w towarzystwie dzieci w wieku do 6 miesięcy. Obecność starszych dzieci jest niewskazana ze względu na komfort uczestnictwa rodzica w warsztatach.

Prowadząca:
Marlena Trąbińska-Haduch, psycholog, terapeuta. Certyfikowany trener „Treningu Skutecznego Rodzica” wg Thomasa Gordona. Ukończyła kurs „Szkoła dla rodziców i wychowawców” organizowany przez CMPPP oraz „Podstawy programu pracy z grupami dla rodziców dzieci 3-8 lat autorstwa Carolyn Webster-Stratton”. Współautorka warsztatów „Bez klapsa – jak z szacunkiem i miłością stawiać dziecku granice”, „Być mamą”. Ukończyła Studium Terapii Rodzin Stowarzyszenia OPTA. Pracuje w Fundacji Dzieci Niczyje w programie Dobry Rodzic – Dobry Start. Współpracuje z poradnią pomoc rodzicom.pl. Prowadzi konsultacje wychowawcze, terapię indywidualną, par, rodzinną, a także grupy wsparcia i warsztaty dla rodziców.

Termin: 8 kolejnych poniedziałków od 25 lutego do 22 kwietnia 2013, godz. 17:30-20:30

Miejsce: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, al. Zjednoczenia 19 (tuż przy metrze Stare Bielany)

Koszt uczestnictwa: 100zł (płatne przed rozpoczęciem zajęć)

Zapisy:
Osoby chętne do udziału w warsztacie zapraszamy do przesłania wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres mamybielanskie@gmail.com
Zgłoszenia można nadsyłać do 18 lutego 2013. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu do grupy będzie decydować kolejność zgłoszeń. Z osobami, które zakwalifikują się do grupy skontaktujemy się mailowo.
W razie pytań prosimy kontakt: mamybielanskie@gmail.com nr telefonu: 695582415

Informacje: https://www.facebook.com/events/152401924916877/

Projekt współfinansuje:

Miasto stołeczna Warszawa

Zadanie jest realizowane dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy w ramach konkursu na realizację zadań w zakresie ochrony i promocji zdrowia w Dzielnicy Bielany.