☰ menu

Terapia dla Dzieci w Poznaniu

czw.-sob.
07.05-30.05.2015

Wiele szkół językowych oferuje różnego rodzaju kursy, naukę języków w oparciu o różne systemy i techniki (zabawa, śpiew, skojarzenia, itp.). Niestety nie zawsze przynosi to oczekiwane rezultaty. Warto wtedy pomyśleć o metodzie medycznej.

Jeżeli rozpoczniecie Państw trening razem z dzieckiem – to koszt dla osoby dorosłej będzie umniejszony o 1800 zł (zapłacicie Państwo tylko za drugi etap terapii). Koszt treningu dla dziecka nie ulega zmianie.

Można powiedzieć, że na częstotliwości innych języków jesteśmy głusi. A ponieważ nie słyszymy obcych nam dźwięków, nie możemy ich poprawnie wymawiać. Wykorzystując odpowiedni materiał dźwiękowy podczas treningu uwagi słuchowej metodą Tomatisa wpływamy na zdolność przyswajania języków obcych. Rozpoczęcie treningu uwagi słuchowej na początku nauki języka obcego – ułatwia przyswajanie tego języka. Natomiast wykorzystanie metody treningu słuchowego w trakcie trwania nauki, pozwala znacznie poprawić płynność wypowiedzi oraz akcent. Po treningu Tomatisa mówimy o „myśleniu w obcym języku", a nie biernym posługiwaniu się jego słowami i normami gramatycznymi.

Jedną z osób, które przeszły trening uwagi słuchowej metodą Tomatisa – z uwagi na problem nauki języka angielskiego – był Gerard Depardieu.

Poniżej zamieszczamy wykres charakterystycznych częstotliwości dla poszczególnych języków

Efekty stosowania metody w nauce języków obcych

• Szybsze przyswajanie języków obcych – skrócenie czasu nauki
  • Większy zasób słów aktywnie wykorzystywanych