☰ menu

Teatrzyk Zajechał do Gdyni

wt.
30.06.2015

Aktorzy Teatru Stacja Szamocin i zaproszeni trójmiejscy artyści zaprezentują miniatury sceniczne w odmiennych konwencjach, z użyciem różnorodnych technik lalkowych i przemyślaną tematyką, bliską doświadczeniom dziecka. Po przedstawieniach odbędą się warsztaty dla widzów, prezentujące wybrane techniki animacji lalek, form i przedmiotów, nauka piosenek oraz twórcze zadania.

W tegoroczną podróż wybiorą się między innymi, Braciszek, Siostrzyczka, Tancereczka, Kominiarczyk, Tymoteusz, Pingwinek i Królewna. Do przyłączenia się do nas serdecznie zapraszamy wszystkich, nie tylko najmłodszych.

O Stacji Szamocin

W 1997 roku artyści i lokalni animatorzy powołali na nieczynnym dworcu PKP w małym wielkopolskim miasteczku Szamocin teatr, ośrodek i stowarzyszenie. Od początku towarzyszyła im idea łączenia pracy artystycznej, edukacyjnej i prospołecznej. Od 17 lat Stacja Szamocin realizuje spektakle, warsztaty oraz lokalne, ogólnopolskie i międzynarodowe projekty, a przy tym konsekwentnie remontuje i adaptuje zniszczone pomieszczenia kolejowe. Działania Stacji Szamocin znajdują uznanie, są nagradzane przez polskie i zagraniczne fundacje i instytucje. Wśród licznych przedstawień teatralnych, tworzonych tak z amatorami, jak i z zawodowymi artystami, wiodące miejsce zajmuje cykl edukacyjny "ABC teatru lalek" adresowany do dzieci i młodzieży. Tworzy go i wykonuje z udziałem aktorów, założycielka i liderka Stacji Szamocin Luba Zarembińska.

Tymoteusz Rym-cim-cim

inspirowany sztuką Jana Wilkowskiego

Teatr Stacja Szamocin

Słynny polski lalkarz Jan Wilkowski napisał i wyreżyserował cykl opowieści o niedźwiadku Tymoteuszu Rym-cim-cim i jego Tacie, który samotnie wychowuje synka. Tym razem przedstawienie opowiada o perypetiach rodzinnych, związanych z przygarnięciem przez Tymoteusza bezdomnego psa. Ta komedia jest realizowana poprzez animację poduszkami, kocem i chusteczkami, z wykorzystaniem efektownych wiklinowych koszy.

Piosenki skomponował Krzysztof Dzierma.

24.06. (śr.), g.17 – MBP* Filia 14, ul. Brzechwy 3/5, Karwiny

26.06. (pt.), g.17 – Świetlica Socjoterapeutyczna „Kreatywni", ul. Płk. Dąbka 52, Oksywie

27.06. (sb.), g.12 – Klub Osiedlowy „Apteka" , ul. Opata Hackiego 17A, Chylonia

28.06. (ndz.), g.16 – Osiedlowy Klub Kultury SM „Bałtyk", ul. Narcyzowa 1, Witomino