☰ menu

Teatr Lalek „Pleciuga” ma już 60 lat!

sob.-sob.
05.10-26.10.2013

Nie chcemy napuszonych jubileuszy – zależy nam na zaznaczeniu naszej obecności w mieście. Świętować można zawsze i wszędzie – a my przygotowaliśmy wiele działań, które to ułatwią. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek – w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
Przyjdź, zobacz, świętuj z nami!

WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: CYRKOWE, AKTORSKIE, STREET ARTOWE

WARSZTATY CYRKOWE
zajęcia dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat

Warsztaty artystyczno-cyrkowe wspierają rozwój psychomotoryczny, poprawiają koncentrację, ogólną koordynację, rozwijają kreatywność. Żonglerka jest metodą wykorzystywaną w technikach szybkiego czytania i technikach treningu pamięci.
Zajęcia obejmują żonglerkę i inne manipulacje, kręcenie talerzami, diabolo, elementy ruchowe i akrobatyczne (akrobatyka w parach, budowanie piramid), zadania grupowe, przygotowania do pokazu (samorealizacja, sztuka autoprezentacji).
Nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji – KAŻDY MOŻE SPRÓBOWAĆ!

Zajęcia poprowadzi Paweł Królik – trener pedagogiki cyrku z Agencji Artystycznej Kompania Marzeń.

terminy:
Zajęcia obejmują 3 spotkania warsztatowe, zakończone pokazem na dużej scenie Teatru Lalek PLECIUGA.
sobota 12 października / w godzinach 11:00-13:30
sobota 19 października / w godzinach 11:00-13:30
sobota 26 października / w godzinach 11:00-13:30
sobota 9 listopada / POKAZ

cena biletu na cykl warsztatów cyrkowych: 20 zł

WARSZTATY AKTORSKIE
zajęcia dla dzieci w wieku od 8 do 10 lat

Wszystko jest teatrem – teatr jest wszystkim?… Warsztaty z aktorem o aktorstwie i nie tylko. Sztuka animacji przedmiotów, które możemy znaleźć we własnym domu. Twórcza i radosna zabawa pobudzająca wyobraźnię.

Zajęcia poprowadzi Rafał Hajdukiewicz – aktor Teatru Lalek PLECIUGA.

terminy:
Zajęcia obejmują 4 spotkania warsztatowe, zakończone pokazem na dużej scenie Teatru Lalek PLECIUGA.
sobota 5 października / w godzinach 10:00-12:30
sobota 12 października / w godzinach 10:00-12:30
sobota 19 października / w godzinach 10:00-12:30
sobota 26 października / w godzinach 10:00-12:30
sobota 9 listopada / POKAZ

cena biletu na cykl warsztatów aktorskich: 20 zł

WARSZTATY STREET ARTOWE
Szczecin, NATURAlnie

Mieszkając na co dzień w mieście niekoniecznie myślimy o tym, jak dużą rolę odgrywa w naszym życiu Przyroda. Być może pamiętamy o niej bardziej, gdy zmienia się "scenografia" – zaskoczy nas niespodziewana ulewa, lub – dla odmiany – kiedy jesienną szarugę rozjaśnią nagle promienie słońca.
Spektakl Natury rozgrywa się pośród  miejskiego zgiełku nieustannie. Nawet wtedy, kiedy nie zwracamy na niego uwagi.
Na warsztatach poszukamy pomysłów na działania, które uwydatnią rolę różnych zjawisk Przyrody w przestrzeni naszego miasta, a następnie podejmiemy się ich realizacji.
Pracować będziemy różnymi metodami i narzędziami, zawsze część warsztatów odbywała się będzie na zewnątrz.
Ostateczny efekt wspólnego działania stanowić będą "instalacje", wykonane przez uczestników i umieszczone w okolicach Teatru Lalek PLECIUGA.
Ich charakter i tematyka będą wynikały z wypadkowej pomysłów uczestników, możliwości technicznych ich realizacji oraz tego,czym w czasie trwania spotkania zainspiruje nas jego główna bohaterka – Natura.

Zajęcia poprowadzi Karolina Machowicz – fotografka, animatorka kultury, instruktorka, członkini Stowarzyszenia Edukacyjno-Artystycznego Oswajanie Sztuki.

terminy:
Każde zajęcia skierowane są do innej grupy wiekowej.
sobota 5 października / dzieci w wieku od 4 do 5 lat / w godzinach 10:00-12:00
sobota 5 października / dzieci w wieku od 10 do 12 lat / w godzinach 13:00-16:00
sobota 12 października / dzieci w wieku 6-9 lat / w godzinach 10:30-13:00
sobota 19 października / młodzież w wieku 13-16 lat / w godzinach 10:30-13:00

cena biletu za zajęcia: 5 zł

ZAPISY NA ZAJĘCIA
Na warsztaty obowiązują zapisy – liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: marketing@pleciuga.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, numer telefonu do rodzica/opiekuna.
Uczestnictwo w warsztatach potwierdzane będzie za pośrednictwem poczty elektronicznej.