☰ menu

Teatr dla Trzech Generacji

sob.
28.09.2013

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję projektu, spotkania będą się odbywać od września do grudnia 2013 w siedzibie Centrum oraz w Domu Pomocy społecznej przy ul. Mącznej

Obowiązują wcześniejsze zapisy, ilość miejsc ograniczona!

Informacje i zapisy:
biuro WCTD, ul. Kuźnicza 29 a, Wrocław
k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl, 71 341 80 02, 608 432 224
www.wctd.wroclaw.pl www.wroclaw.pl

Teatr dla Trzech Generacji

Teatr Dla Trzech Generacji to projekt skierowany do rodzin trzypokoleniowych- dzieci, rodziców i dziadków oraz samotnych ludzi starszych zamieszkałych w Domach Pomocy Społecznej, a także młodzieży i studentów. W trakcie cotygodniowych warsztatów teatralnych, w grupach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów, zostaną przygotowane spektakle, zaprezentowane podczas uroczystego finału.
Inspirując się podobnym projektem zorganizowanym przez Musisches Zentrum Wien, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka już od grudnia 2006 zaprasza rodziny trzypokoleniowe do działań artystycznych na prawdziwej scenie teatralnej.

Grupy
W trakcie projektu trwającego około 3 miesięcy praca przebiega równolegle w dwóch grupach. Jedna grupa, do której rekrutujemy rodziny trójpokoleniowe, spotyka się w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka na ul. Kuźniczej.
Druga – w domu Pomocy społecznej przy ul. Mącznej. W DPS nasz projekt zagościł po raz pierwszy w 2010 roku i dzięki odnoszonym sukcesom z radością kontynuujemy taką współpracę. Dla ludzi starszych i samotnych spotkania z drugim człowiekiem, a przede wszystkim z maluchami, które biegają radośnie w trakcie zajęć, są źródłem ogromnej radości. W trakcie cotygodniowych warsztatów we wszystkich grupach przygotowywane są spektakle, który zaprezentujemy szerszej widowni, bliskim i znajomym uczestników, podczas uroczystego finału kończącego projekt.

Cel
Celem spotkań warsztatowych oprócz zabawy w teatr oraz pracy nad warsztatem aktorskim, jest integracja międzypokoleniowa, wzmocnienie więzi rodzinnych, a także kształtowanie u ludzi młodych i dzieci troski o ludzi starszych i samotnych. Co więcej, jeśli chodzi o warsztaty prowadzone w DPS, najistotniejszym założeniem projektu jest nawiązanie serdecznych znajomości z mieszkańcami oraz przywrócenie społeczeństwu osób które poprzez swoją starość zostały zepchnięte na jego margines.
Teatr dla Trzech Generacji jest to więc szansa, aby rodzina nauczyła się wspólnie spędzać czas w sposób kreatywny, ucząc się od siebie nawzajem. Bardzo często okazuje się, że jest to
jedyna okazja, aby pobyć razem, a nie obok siebie oraz poznać siebie w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach i rolach. Spotkania w DPS natomiast stwarzają możliwość, aby starszym i często samotnym ludziom ofiarować coś od siebie, tak po prostu- z dobroci serca, a premiera na prawdziwej scenie jest szansą na wspólne wzruszające przeżycie.

Zapraszamy już dziś na kolejną edycję projektu – informacje i zapisy w biurze Centrum!

Zajęcia od 28 września.

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka