☰ menu

Teatr dla Dzieci w Poznaniu

niedz.
12.04.2015

„Trudno opisać słowami niezwykłość tego przedstawienia. Ma w sobie ogromną radość, spokój, płynność ruchów. Całość uzupełnia doskonale dobrana i wykonywana na żywo muzyka, która oczarowuje młodych słuchaczy. Wyobraźmy sobie salę, w której przebywa kilkadziesiąt małych dzieci. Dzieci, które zapatrzone, zasłuchane potrafią przez pół godziny skupić się na przedstawieniu!" pisała w recenzji spektaklu „Słoń Trąbibąbi" Iwona Szlefarska.

Poznański Teatr Dla Najmłodszych Atofri jest jedną z najbardziej utytułowanych tego typu formacji w kraju, a jego aktorzy swój kunszt od lat z powodzeniem prezentują również podczas międzynarodowych przeglądów teatralnych m.in. w Japonii, Egipcie, Francji czy Finlandii. Ich przedstawienia budzą u maluchów niezwykłe emocje. Można je oglądać w Starym Browarze regularnie. Podobnie jak inne odbywające się tu działania artystyczne, wpisują się one w ideę 50:50 – bazę filozoficzną wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, zakładającą, że 50% każdego jej przedsięwzięcia stanowi sztuka. Dzięki takiemu podejściu biznesowemu, w miejscach takich jak Stary Browar możliwe jest obcowanie ze sztuką i poznawanie jej w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Przedstawienia odbywają się w sali Słodownia +2 i przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Same spektakle trwają około 35 minut, ale tuż po nich artyści zapraszają dzieci do eksplorowania scenografii czy wykorzystywanych na scenie przedmiotów. Wstęp: 12 zł za osobę, bilety do nabycia w Punktach Informacyjnych Starego Browaru. Więcej informacji pod numerami telefonów 61 859-60-50 oraz 61 667-14-00. Bilety już w sprzedaży. Liczba miejsc ograniczona.

niedziela 15 lutego, godz. 10.30 i 12:00
"Słoń Trąbibombi"


Przedstawienie inspirowane wierszami Jana Brzechwy, wzbogacone o brzmienie instrumentów perkusyjnych, z muzyką tworzoną w czasie spektaklu. Słoń Trąbibombi przypatruje się spotkanym zwierzakom i trąbi, by zaprosić ich do wspólnych przygód.
scenariusz, reżyseria i opracowanie muzyczne: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska, występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska, Grzegorz Babicz, scenografia i kostiumy: Sylwia Nowak, obsługa techniczna/światła: Agata Zając

niedziela, 1 marca, godz. 10:30 i 12:00
„Stół-ciuchcia-miś"

„W czarodziejskim pokoju zabawki zmieniają się jak w bajkach. Kolorowe klocki potrafią ułożyć się w dziecięce opowieści. Zobaczysz tu jadącą ciuchcię, tańczące misie i niesforne piłki."
scenariusz, reżyseria, choreografia: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska, występują: Grzegorz Babicz, Marcin Wichtowski, współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski, scenografia i kostiumy: Agnieszka Gierach, muzyka: E. Gołubiew, G. Grobelna, M. Musorgski, E. Satie, T.Sudnik, D. Szostakowicz, A. Wójciński, obsługa techniczna/światła: Agata Zając

niedziela, 12 kwietnia, godz. 10:30 i 12:00
„Jabłonka"

„Feeria barw, znane i łatwe piosenki, zrozumiały tekst i fruwające na wietrze wstążki – to wszystko złożyło się na pełny wdzięku i uroku spektakl, na zakończenie którego każdy maluch otrzymał jabłko. Wszyscy wyszli z teatru zadowoleni, a mój mały towarzysz, zanim się obejrzałam, "pochłonął" sprezentowany owoc." – fragment recenzji Kamili Soleckiej.
scenariusz: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska, reżyseria i wykonanie: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska, współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski, scenografia i kostiumy: Izabella Rybacka, muzyka: Maciej Rychły, struny preparowane: Marta Pietura

 

Exit mobile version