☰ menu

Teatr Baj – październik 2014

sob.-niedz.
18.10-19.10.2014


„Doktor Dolittle i jego zwierzęta" wg Hugha Loftinga
Reż. Aneta Płuszka
18 i 19 października o godz. 11.00


Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować. Wraz z nim popłynęli nieodłączni: papuga Polinezja, piesek Jip, kaczka Dab-Dab i prosiątko Geb-Geb. Była to misja pełna przygód i niebezpieczeństw – spotkali groźnych wojowników, trafili do więzienia i walczyli z piratami. Zyskali też nowych przyjaciół.
Spektakl jest kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.
Spektakl dla dzieci: od 5 lat
Czas trwania: 80 minut z przerwą  

 

„Śpij"
Reż. Alicja Morawska – Rubczak
18 października godz. 15.00 i 16.30

Zapraszamy Was do przytulnego i mięciutkiego świata wielkiej kołdry, która kryje w sobie mnóstwo tajemnic. Poczujcie się swobodnie i bezpiecznie. Przekonacie się, jak wiele dzieje się na granicy jawy i snu. „Śpij"  to przedstawienie o tym, jak pozornie zwyczajna czynność kładzenia się spać, może okazać się inspirująca i zaskakująca. To spektakl, który codzienności przygląda się w niecodzienny sposób i z właściwą niemowlętom dociekliwością i ciekawością, odkrywa świat.
Spektakl dla najnajmłodszych do 3 lat
czas trwania:  30 minut + 15 minut zabawy    

 

mały, Duży i BAJ
19 października 2014 roku (niedziela)
Lalki z domowej szuflady (cz.2)

Podobnie jak podczas pierwszego spotkania będziemy szukali sposobów na zrobienie lalek z przedmiotów znalezionych w domowej szufladzie. Tym razem jednak spróbujemy z nich stworzyć postacie ze znanych bajek. Zachęcamy do przyniesienia własnych przedmiotów – niepotrzebnych lub zdekompletowanych elementów garderoby (szalików, kapeluszy, rękawiczek, skarpet, butów itd.) lub akcesoriów kuchennych (drewniane łyżki, trzepaczki, pokrywki, koszyczki itp.). Chcemy wspólnie z widzami podjąć wyzwanie stworzenia smoków, wilków, rycerzy, wróżek, królów i królewien oraz innych bajkowych postaci.
Czas trwania: 90 minut
Prowadzenie aktorki Teatru Baj: Elżbieta Bielińska i Małgorzata Suzuki
Opieka plastyczna: Łukasz Kuczyński
ZASADY UCZESTNICTWA: 
– warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest obejrzenie spektaklu odbywającego się w Teatrze Baj tego samego dnia,
– cena biletu wstępu – 6 zł (od osoby),
– projekt adresowany jest do widzów indywidualnych, przychodzących na spektakle w weekendy – czyli do dzieci i ich rodziców lub opiekunów –  spotkanie odbywa się w grupie liczącej 20 osób,
– konieczna jest uprzednia rezerwacja miejsc (liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń).
więcej informacji: www.teatrbaj.pl
REZERWACJA MIEJSC:
Kasa Teatru – tel. 22 818 08 21 kasa@teatrbaj.pl


    „Teatr ożywiania"

Kurs „Teatr ożywiania" jest nową propozycją Baja dla nauczycieli i animatorów kultury, którzy chcą się zapoznać z podstawami teatru lalek, teatru formy, nazywanego teatrem animacji, czyli ożywiania. Zapraszamy szczególnie te osoby, które prowadzą grupy teatralne i chcą wzbogacić swój warsztat oraz poznać nowe formy teatralne, jakie mogłyby wykorzystać w pracy z dziećmi i młodzieżą. Mile widziany jest jednak każdy animator sztuki teatru lalek, który chciałby zgłębić jej tajniki.
Kurs obejmuje trzy czterogodzinne spotkania warsztatowe oraz jedno mające charakter konwersatorium:
Warsztaty z teatru przedmiotu – 25.10.2014 (sobota) Warsztaty animacji pacynką – 15.11.2014 (sobota) Warsztaty animacji kukłą – 13.12.2014 (sobota) Obejrzenie spektaklu z repertuaru Teatru Baj, spotkanie z aktorami, rozmowa na temat teorii i praktyki zastosowania środków teatru formy w danym spektaklu. Zajęcia poprowadzą aktorzy Teatru Baj.
Cena kursu: 150 zł + bilet na spektakl.
Każdy z uczestników otrzyma zaświadczenie ukończenia kursu.

Zgłoszenia przyjmuje Kasa Teatru: tel. 22 818 08 21

kasa@teatrbaj.pl
(w miarę dostępności miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń)
Projekt pod patronatem Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.     

 

Exit mobile version