☰ menu

pt.-niedz.
20.04-22.04.2012

Wakacje na każdą kieszeń

Na Targach LATO będzie można przebierać w wycieczkach krajowych i zagranicznych. Promowane będą nie tylko najpopularniejsze kierunki wyjazdowe, gdyż w ofercie wystawców zwiedzający znajdą również kraje takie jak Dominikana, Kuba czy Malta. Turyści ceniący wypoczynek w kraju będą mogli natomiast zapoznać się z bogatą ofertą miast, gmin, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, hoteli, ośrodków wczasowych, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych.

Wystawcy zaprezentują także szeroki wybór zagranicznych i krajowych wyjazdów tematycznych. Miłośnicy nurkowania, wspinaczki czy turystyki rowerowej z pewnością znajdą propozycję idealnie odpowiadającą ich wymaganiom. Nie zabraknie także ofert wyjazdów łączących zwiedzanie i wypoczynek, propozycji pielgrzymek oraz wyjazdów dla studentów lub seniorów.

W trakcie Targów można nie tylko zapoznać się z wszechstronną ofertą turystyczną z Polski i zagranicy na każdą kieszeń, ale również nabyć wymarzoną wycieczkę bezpośrednio na stoisku. Wielu wystawców specjalnie na Targi przygotowuje specjalnie oferty w niższych cenach oraz organizuje konkursy z nagrodami.

EURO na LATO
Targi LATO odbędą się w ostatni weekend kwietnia, a więc krótko przed rozpoczęciem rozgrywek EURO 2012. Z tej okazji wystawcy szykują wiele atrakcji – na zwiedzających będą czekały konkursy i quizy związane z EURO oraz specjalnie przygotowane gadżety, które z pewnością przydadzą się wszystkim kibicom.

Wakacje z językiem
Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie uczyć się języka na wakacjach? Tegoroczną nowością Targów LATO będzie Salon Turystyki Językowej, w którym będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wyjazdów językowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na Targach LATO będzie można zdecydować, czy lepiej uczyć się języka hiszpańskiego w Barcelonie, włoskiego w Rzymie, czy może angielskiego w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych i skorzystać przy okazji z atrakcyjnych promocji cenowych.
Urlop pod żaglami, czy może na desce?
Słońce i szum fal jednoznacznie kojarzą się z relaksem. Impulsem do spędzenia wakacji na wodzie może być zwiedzenie strefy sportów wodnych na Targach LATO, gdzie swoją ofertę wypoczynku zaprezentują organizatorzy rejsów żeglarskich, wyjazdów nurkowych i kursów windsurfingowych, a także producenci kajaków, łodzi i jachtów, sprzętu wędkarskiego i nurkowego.

Co jada się na Śląsku, a co na Kaszubach?
w tym roku Targi LATO będą odbywać się równolegle z Targami Produktów Regionalnych „Regionalia” poświęconym zdrowej i ekologicznej żywności oraz wyrobom regionalnym z Polski i ze świata. Zwiedzający będą mogli sprawdzić czym dane miejsce się charakteryzuje, kosztując lokalnych przysmaków czy poznając arkana lokalnej sztuki rękodzielniczej. Będzie można dokonać zakupu wędlin, nabiału, miodu z pasieki, pieczywa, przetworów, słodyczy, ziół, a także zaopatrzyć się w kosmetyki naturalne lub kupić dzieło sztuki lokalnego artysty.
Zabawa na całego
Wiele będzie się działo na scenie ustawionej w bezpośrednim sąsiedztwie hali targowej – wszyscy goście będą mogli podziwiać występy grup tanecznych, artystycznych i folklorystycznych. Program Targów przewiduje także liczne gry, zabawy i konkursy, które stanowić będą dodatkową atrakcję dla zwiedzających, którzy na Targach LATO będą mogli spędzić trzy dni, czerpiąc przyjemność z atmosfery przywodzącej na myśl nadchodzące wakacje.

Misja marsjańska  – bezpłatne warsztaty
W bazie kosmicznej zepsuł się generator prądu. Na zewnątrz szaleje burza piaskowa i żaden człowiek nie może wyjść na zewnątrz! Jedyna szansa to wysłać zbudowane roboty. Niestety z powodu burzy nie działa system nawigacji GPS przez co wszystkie czujniki są bezużyteczne. Naszym zadaniem jest dokładne obliczenie drogi z bazy do magazynu i zaprogramowanie naszych robotów. Przy okazji musimy zabrać ze sobą pożywienie wiec musimy dobudować specjalny podnośnik! Im więcej robotów wykona zadanie tym dłużej przetrzymamy burzę! Do dzieła!!!

Cel: dobudowanie specjalnej części oraz ożywienie robota
Podczas wykonywania misji, uczestnicy pracują w zespołach 2 osobowych. Każdy zespół otrzyma robota, części do budowy oraz komputer, aby zaprogramować maszynę. Robota należy zaprogramować w ten sposób, aby samodzielnie przewiózł ładunek z jednej bazy do drugiej.

Podstawowe informacje:
• Czas trwania warsztatów: 45 minut.
• Liczba stanowisk: 5-6, czyli około 10-12 dzieci na 1 warsztacie.
• Prowadzący: wykwalifikowany instruktor.
• Na każdym stanowisku: robot, zestaw do budowy + komputer
• Dodatkowe narzędzia: rzutnik+ plansza, mata do wykonywania misji.
• Każdy uczestnik otrzyma dyplom.

Więcej informacji o Targach LATO 2012 można znaleźć na stronie internetowej targów www.targilato.pl