☰ menu

Targi Gra i Zabawa

sob.-niedz.
21.11-22.11.2015

UWAGA! Mamy dla Was zaproszenia. Jeśli chcielibyście je otrzymać zapraszamy do napisania maila na adres wydarzenia@miastodzieci.pl , w tytule wpiszcie GRA I ZABAWA,  w treści imię i nazwisko oraz ilość osób dorosłych. Zwycięzców powiadomimy drogą mailową.

ZAPROSZENIA ROZDANE! DO ZWYCIĘZCÓW WYSŁALIŚMY MAILE

Ubiegłoroczną imprezę odwiedziło ponad 7 tys. osób, a w festiwalowej wypożyczalni gier zanotowano rekordową liczbę 4 tysięcy wypożyczeń.

BO LUDZIE LUBIĄ GŁÓWKOWAĆ

GRAMY to ponad 700 tytułów planszówek (m.in. Splendor, 7 Cudów Świata, Pojedynek Robotów, Colt Express, Herosi, iKnow, 5 sekund, Roar) w festiwalowej wypożyczalni i 300 stolików zajętych non stop przez dwa dni imprezy. Kolejny raz pobity zostanie rekord frekwencji „żółtych koszulek" – wolontariuszy tłumaczących zasady gier.

Festiwal Gramy to także dwudniowe warsztaty dla początkujących twórców gier planszowych, prowadzone przez specjalistów z branży gier i znanych projektantów nowoczesnych tytułów. Tegorocznym gościem specjalnym będzie Fréderic Moyersoen, belgijski autor gier m.in. Sabotażysty i Termitów.

Muzeum II Wojny Światowej w ofercie targowej zaprezentuje edukacyjny projekt HISTORIA NA PLANSZY: ALARM DLA MIASTA, czyli dramatyczną historią bombardowanych miast opowiedzianą za pomocą planszowych gier historycznych.

BO LUDZIE LUBIĄ SIĘ BAWIĆ!

Po raz kolejny na Targach rozegrane zostaną Mistrzostwa Gry w Kapsle o Puchar Prezesa MTG SA oraz Mistrzostwa Gry w Kapsle firmy TREFL. W programie festiwalu znajdzie się także turniej gry 5 sekund, finał Mistrzostw Polski w Splendor o nagrodę główną w wysokości 1000 zł oraz finał plebiscytu GRA ROKU podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i nagrodzeni wydawcy najlepszych tytułów roku 2015. Imprezie towarzyszą ponadto liczne rozgrywki i mini-turnieje gier oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Z myślą o publiczności

festiwalowo-targowej wiele atrakcji przygotowali także partnerzy główni imprezy – firma Trefl oraz Rebel.

W przygotowanej przez Polish Garrison 501st Legion STREFIE GWIEZDNJE MOCY na miłośników Gwiezdnych

Wojen czekać będzie moc atrakcji, m.in. Akademia Imperialna, konkurs strojów dla dzieci, trooping.

Na najmłodszych czekać będą kreatywne zabawy przygotowane przez Ośrodek Twórczej Psychoedukacji DAMB oraz warsztaty z robotami przygotowane przez firmę Roboty i Spółka. A w specjalnej strefie zabaw -czego dusza zapragnie – dmuchańce, bungree run, trampolina i wielkoformatowe gry. Sopocki Klub Modelarzy Kolejowych przygotował pokazy mini-kolei „I ty możesz zostać maszynistą", gdzie będzie można zdobyć certyfikat małego maszynisty.

BO KSIĄŻKA TO TEŻ ROZRYWKA

W tym roku po raz drugi odbędzie Festiwal CZYTAMY, podczas którego można zakupić dobrą książkę, głównie z zakresu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Głównym Partnerem tej części targów jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, która zaprasza wszystkich do wspólnych warsztatów literackich, spotkań z autorami książek dla dzieci i dorosłych oraz do zabawy przy bitwach komiksowych.

Serdecznie zapraszamy na TARGI GRA I ZABAWA i festiwale GRAMY, CZYTAMY, na weekend pełen emocji, wrażeń, edukacji i rozrywki dla każdego. To również jedyna w swoim rodzaju okazja do zakupu prezentów świątecznych.

godziny otwarcia
21 listopada | sobota | 10.00-20.00
22 listopada | niedziela | 10.00-18.00

KUP BILET I ODBIERZ NIESPODZIANKĘ!
po zakupie biletu on-line pakiet gadżetów do odbioru na targach!

21 LISTOPADA, SOBOTA
Festiwal Gramy, Mistrzostwa Polski SPLENDOR finał / sala turniejowa 1A
Festiwal Gramy, Pelikany, Trefl / sala turniejowa 1C
11.00 – 12.30