☰ menu

Targi Edukacyjne w Piasecznie

sob.
21.03.2015

W 2013 roku w marcu odbyła się pierwsza edycja targów edukacyjnych Edu Fun Family pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Piaseczno Pana Zdzisława Lisa.

Impreza otworzyła możliwość bezpośredniego kontaktu mieszkańców z przedstawicielami instytucji oświatowych działających w okolicy. Targi przyczyniły się do szerokiej wymiany wiedzy na temat rozwoju poszczególnych placówek edukacyjnych oraz do integracji społecznej. Na powierzchni 1000 m2 spotkało się ponad 70 wystawców. Liczne szkoły, przedszkola, fundacje, stowarzyszenia oraz firmy zajmujące się edukacją pozalekcyjną przedstawiły odwiedzającym atrakcyjną ofertę zajęć. W strefie zabaw i nauki dzieci i młodzież wzięły udział w ciekawych warsztatach m.in. z ekologii, kaligrafii, robotyki, były też zabawy ze sztuką cyrkową. Na scenie targowej zaprezentowały się przedszkola i szkoły, kluby fitness. Barwy całości dodały występy taneczne zespołu Grawitacja i spektakl „Dziadek do orzechów" przygotowany przez Teatr Królewski z Wilanowa. Na gości czekały liczne konkursy z ciekawymi nagrodami. Wszystko skupione pod jednym dachem w Hali GOSiR w Piasecznie.

To już trzecia edycja targów edukacyjnych Edu Fun Family.

"Jeśli naprawdę chcemy dokonać pozytywnych zmian w naszym życiu

i rozszerzyć światło cywilizacji na szersze forum, to musimy się zwrócić do dziecka".

Maria Montessori

To nasze tegoroczne motto – słowa Marii Montessori.

Dorobek naukowy tej włoskiej lekarki-pedagoga był imponujący. Niesamowite były wyniki uzyskane w czasie egzaminów przez jej podopiecznych – mimo stwierdzonych zaburzeń rozwoju i niepełnosprawności umysłowej – otrzymali oni wyższe noty od swoich typowo rozwijających się rówieśników.

NAJWAŻNIEJSZE ZAŁOŻENIA PEDAGOGIKI MARII MONTESSORI:
      Dziecko uczy się całym ciałem, musi się rozwijać motorycznie, emocjonalnie, społecznie, duchowo i intelektualnie, aby stać się pełnowartościowym człowiekiem.
      Dziecko uczy się przez aktywną pracę, przez własne doświadczenie. Dotyk i ruch mają duże znaczenie w rozpoznawaniu i rozwiązywaniu problemów.
      Dziecko samo wybiera zadania spośród wcześniej zaproponowanych przez nauczyciela. Samodzielny wybór pracy pobudza zainteresowanie i dzięki temu staje się bardziej aktywne.
      Środowisko powinno być tak przygotowane, aby dziecko mogło się swobodnie poruszać i aby miało poczucie własnej wartości. Porządek i stymulacja odgrywają w tym ogromną rolę.
      Nauczyciel pełni funkcję bardziej promotora niż tradycyjnego nauczyciela i powinien mieć zaufanie do dziecka.

Podobnie jak rok temu celem targów będzie przedstawienie całościowej oferty edukacyjnej na naszym terenie – od żłobków do szkół wyższych. Pragniemy, aby każda osoba zainteresowana edukacją w naszej gminie znalazła tu informację i konkretną pomoc.

Poza ofertą edukacyjną odwiedzający targi znajdą także informację, co robić w gminie Piaseczno w czasie wolnym, gdzie można rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Do kogo kierujemy naszą ofertę targową?

Zakładamy, że w naszych targach uczestniczyć będzie około 100 wystawców: spośród klubików dziecięcych, żłobków, punktów przedszkolnych, przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, szkół wyższych (prywatnych i publicznych), szkół muzycznych, tanecznych, klubów sportowych, klubów fitness, domów kultury, szkół plastycznych, szkół językowych, szkół jeździeckich, świetlic, sal zabaw, firm organizujących ciekawe zajęcia warsztatowe dla dzieci i dorosłych, szkół kulinarnych, producentów i dystrybutorów zabawek edukacyjnych, producentów i dystrybutorów przyborów do nauki, księgarni, wydawnictw, kluboksięgarni, sklepów z ofertą edukacyjną, klubów turystyki, ośrodków sportowych i rekreacyjnych, szkół żeglarskich, narciarskich, biur podróży organizujących turystykę edukacyjną. Liczymy, że targi odwiedzi około 2 tysięcy osób – głównie rodzin z dziećmi.

Kto, gdzie i kiedy organizuje targi edukacyjne?

Targi EDU FUN FAMILY odbędą się w Pierwszy Dzień Wiosny w sobotę 21 marca br. w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Generała W. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Organizatorem jest Agencja do Zadań Specjalnych. Targi edukacyjne zostały objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Pana Zdzisława Lisa.

Biuro Promocji i Informacji Gminy zapewni wsparcie informacyjne i promocyjne wydarzenia.

Wspierają nas też Stowarzyszenie Polka Potrafi.pl, Stowarzyszenie Wspólne Razem, Katolicka Szkoła Pod Żaglami, Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Piasecznie, Centrum Kultury w Piasecznie. Partnerem technicznym targów jest GOSiR w Piasecznie.

Patronat medialny objęły:

Pozytywnik Lokalny – bezpłatny magazyn Piaseczna i okolic, Przegląd Piaseczyński, Gazeta Piaseczyńska, Tygodnik Nad Wisłą, portale: Piaseczno4u.pl, naszepiaseczno.pl, piaseczno.eu.