☰ menu

Taniec nowoczesny dla dzieci

sob.
06.02.2016

Taniec jest jednym ze sposobów porozumiewania się ze światem zewnętrznym, a jego podstawowym narzędziem jest ludzkie ciało. Dzięki swojej cielesnej naturze stymuluje kreatywne myślenie i ułatwia wzajemne kontakty. W ramach warsztatów dzieci poznają taniec, a w szerszym kontekście ruch. Odwołują się więc do intuicji, pamięci, zmysłów, energii i różnych form ekspresji. Zajęcia mają na celu wykształcenie świadomości ciała, ruchu, jak również poprzez pracę z muzyką i rytmem – rozwój pamięci i kreatywności ruchowej. Podczas zajęć będą wykorzystywane m. in.: elementy tańca współczesnego, modern, jazzu, jogi i tańca nowoczesnego.

Prowadzi: Katarzyna Kania tancerka, choreografka. Edukację muzyczną, taneczną oraz aktorską poszerzała na międzynarodowych warsztatach teatralnych i tanecznych w Polsce i na świecie Jest absolwentką krakowskiego PWST, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od 2012 roku członek i współzałożycielka polsko-niemieckiej grupy teatralno-tanecznej little:interference, której spektakle były prezentowane na międzynarodowych festiwalach. Tancerka w spektaklach Jacka Łumińskiego. Kształciła się również w Tel Avivie i Bratysławie. Pracowała m.in. jako asystentka Prof. Jerzego Stuhra oraz belgijskiego choreografa Jens′a Van Daele′a.

termin -sobota

godz.10.oo – 11.oo – grupa starsza

godz.11.oo – 12.oo – grupa młodsza

Koszt:  300 zł za  II semestr