☰ menu

Tańcokracja – Szczecin

pon.
27.01.2014

Koncert TAŃCOKRACJA to muzyczne spotkanie z barwnymi polskimi tańcami narodowymi, kierowane do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Prezentacja pięciu tańców to interdyscyplinarny sposób na ukazanie dorobku polskiej kultury. Kompozycjom towarzyszyć będą stroje z różnych regionów etnograficznych prezentowane przez tancerzy. Wszystko to, zostanie wzbogacone komentarzem na temat pochodzenia tańców oraz zabaw rytmicznych z nimi związanych.

Zespół Pieśni i Tańca „Nowa Ruda" – powstał w 1971 roku przy MOK w Nowej Rudzie. Zespół aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym rodzimego miasta i okolicy. Wielokrotnie koncertował w kraju i za granicą, ukazując na całym świecie piękno i wyjątkowość polskiej kultury ludowej. Ważną częścią artystycznej działalności zespołu jest taneczna rywalizacja podczas turniejów tańców polskich w formie towarzyskiej. W tej dziedzinie reprezentanci zespołu mogą poszczycić się tytułami Mistrzów i Vice Mistrzów Polski oraz Pary Roku w poszczególnych kategoriach wiekowych.

27 STYCZNIA, pn, 10:00, 12:00

TAŃCOKRACJA

koncert edukacyjny
grupy zorganizowane ze szkół podstawowych i gimnazjalnych