☰ menu

Tajemnice podwodnego świata

śr.-pon.
22.02-05.03.2012

„Tajemnice podwodnego świata" to pierwsze takie wydarzenie w regionie! Niesamowita multimedialna wystawa edukacyjna jest przeznaczona dla dzieci i rodziców odwiedzających centrum handlowe. – Uczestnicy przeżyją u nas porywającą lekcję, która zmieni się w prawdziwą przygodę! – zapewnia Hanna Petters-Kaczmarska, marketing manager w Agorze Bytom. – Pełna multimedialność i najwyższa jakość materiałów, które pochodzą choćby ze zbiorów BBC, sprawią, że w dzieci poznają fascynujący świat mórz i oceanów – dodaje. Nigdy wcześniej nauka nie była tak pasjonująca! Warto skorzystać z okazji odwiedzenia tej ekspozycji na miarę XXI wieku zwłaszcza, że prezentowana w Agorze będzie tylko do 5 marca.

Wystawa „Tajemnice podwodnego świata" w Agorze Bytom podzielona jest na trzy części. Pierwszą stacją jest odprawa w batyskafie. Zamykają się stalowe drzwi, włączony zostaje kogut sygnalizacyjny, a cała grupa musi przebrać się w kombinezony do nurkowania. Tak zaczyna się wielka, podmorska ekspedycja!
Druga stacja to już zejście w świat rafy koralowej i mroczne głębiny. Uczestnicy poznają tutaj zarówno barwnych mieszkańców żyjących wśród koralowców, jak i tajemnicze potwory, które zamieszkują głębokości, gdzie nie dociera już światło słoneczne.

Ostatnim przystankiem w podróży jest przeszukiwanie wnętrza flagowego okrętu „Mary Rose", który zatopiono u wybrzeży Anglii ponad cztery wieki temu. Nasi nurkowie z latarkami zejdą do wraku odwróconego dnem do góry. Scenografia z epoki, poruszające słuchowisko oraz film o codziennym życiu na wielkim królewskim statku przeniesie dzieci w czasy pierwszych, XVI-wiecznych podbojów morskich. Tutaj zakończy się ekspedycja, ale to nie koniec atrakcji związanych z wystawą. Po wyjściu na powierzchnię, dzieci wezmą udział w quizie i rozwiążą trzy zagadki związane z trzema stacjami, które odwiedziły. Następnie wszyscy dostaną pamiątkowe dyplomy Odkrywcy Tajemnicy Podwodnego Świata.

W szkołach w całym regionie trwają obecnie zapisy dla grup zorganizowanych. Indywidualni zwiedzający będą w Agorze na bieżąco zbierani w grupy, które co 30 minut odkryją „Tajemnice podwodnego świata".

Wystawa „Tajemnice podwodnego świata" w Agorze Bytom od 22 lutego do 5 marca w godzinach 9.00-20.00 od poniedziałku do soboty i godz. 10.00-19.00 w niedzielę. Wstęp wolny.

Zapisy proszę kierować do koordynatora wystawy.
Kontakt Michał Kapala
kapala@eventmall.pl , tel.535666881.