☰ menu

Tajemnice Egiptu w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

niedz.
04.08.2013

 

Galeria Egipska w Muzeum Archeologicznym powstała dzięki współpracy z Muzeum Egipskim i Zbiorem Papirusów w Berlinie. Inicjatorem jej stworzenia w 1998 roku był wieloletni dyrektor naszego muzeum, profesor Lech Krzyżaniak. Ekspozycja składa się z przeszło stu zabytków ze wszystkich epok staroegipskiej historii, ukazujących różne aspekty tej niezwykłej kultury. Warto zwrócić uwagę na dwie ludzkie mumie, jedne z najstarszych przykładów pisma, dziecięce sandały sprzed pary tysięcy lat czy „bumerang" do polowania na ptaki. W 2002 r. w muzeum pojawił się dodatkowo berliński obelisk z Athribis, ustawiony na dziedzińcu Pałacu Górków. To jedyny tego typu zabytek na terenie Polski. Wszystkie, światowej klasy, wyjątkowe obiekty, eksponowane w Muzeum Archeologicznym, przybliżają kulturę starożytnego Egiptu, stanowiąc zarazem znak polsko-niemieckiej przyjaźni i współpracy kulturalnej.

 

Ostatnie oprowadzanie po galerii egipskiej odbyło się w zeszłą niedzielę. Ze względu na duże zainteresowanie – postanowiliśmy je powtórzyć.

 

Na bezpłatne oprowadzanie zapraszamy w niedzielę 4 sierpnia o godz. 12.30 (oprowadzanie jest darmowe, należy jednak wykupić bilet wstępu; spotkanie na parterze przy posągu bogini Sachmet – lwiogłowej kobiety).

 

Więcej informacji o wystawie: www.muzarp.poznan.pl

 

 

 

Exit mobile version