☰ menu

Tajemnica Josta – spacer detektywistyczny dla dzieci w Willi Decjusza

Tajemnica Josta - spacer detektywistyczny dla dzieci w Willi Decjusza
czw.
20.01.2022
Instytut Kultury Willa Decjusza wraz z Panią Fishką – przewodniczką po Krakowie, historyczką sztuki, autorką fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci –  zaprasza młodych  wielbicieli przygód i historii do udziału w grze, podczas której dzieci zwiedzą przepiękną podmiejską Willę XVI-wiecznego krakowskiego finansisty, poznają jej tajemnicze zakamarki i (być może!) rozszyfrują wiadomość, a także odnajdą zagubiony skarb.

Najbliższy spacer odbędzie się w czwartek 20 stycznia  2022.
Spacery odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
I grupa, dzieci 6-8 lat, godz. 10.30 – 12.00
II grupa: 9-11 lat, godz. 12.30 – 14.00

:: Zapisy:
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA przez formularz dostępny na stronie IKWD: www.willadecjusza.pl

 

Zwiedzanie Willi Decjusza

Instytut Kultury Willa Decjusza zaprasza również do zwiedzania wnętrz zabytkowego pałacu.  Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej w Polsce. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele. Ciekawostkę stanowią także niezwykłej urody kafle orientalne umieszczone na loggi I piętra Willi.

W styczniu wystawy w Willi Decjusza są udostępniane dla zwiedzających w następujących terminach:
we wtorki od 10.00 do 18.00,
środy i czwartki od 10.00 do 16.00
oraz w niedziele od 11.00 do 18.00

Odwiedzając Willę Decjusza w styczniu można również obejrzeć w Holu Głównym przepiękną szopkę krakowską ze zbiorów Muzeum Krakowa autorstwa Katarzyny Rackiej (eksponat, który uzyskał II miejsce w kategorii dużych szopek w konkursie szopek w roku 2016).

Exit mobile version