☰ menu

Sztuka Dobrego Życia: O delektowaniu się codziennością

Sztuka Dobrego Życia: O delektowaniu się codziennością
czw.
10.04.2025
Kolejne spotkanie z cyklu Sztuka Dobrego Życia będzie poświęcone psychologii pozytywnej i delektowaniu się codziennością. Po wykładzie odbędą się warsztaty – tym razem można stworzyć mapę marzeń lub wziąć udział w holistycznym treningu BODYART®.

O Projekcie „Sztuka Dobrego Życia”

W codziennym biegu często zapominamy o tym, co naprawdę ważne – o naszym zdrowiu psychicznym, emocjonalnym i fizycznym. Dlatego stworzyliśmy serię comiesięcznych spotkań, które będą przestrzenią wsparcia, inspiracji i rozwoju osobistego.

Warsztaty: Koszt: 20 zł, obowiązuje rejestracja.

Rejestracja na wykład i warsztaty: Bezpłatne wejściówki i bilety na warsztaty są na naszym sklepie – https://sklep.arenakrakow.pl/?target=bilety-na-wydarzenia-inne

Kwietniowe spotkanie z cyklu Sztuka Dobrego Życia będzie okazją do przybliżenia podstaw psychologii pozytywnej. Liderka projektów specjalizująca się w psychologii pozytywnej Monika Olejniczak przedstawi koncepcję dobrostanu (ang. well-being) w obszarze społecznym, duchowym, psychicznym i fizycznym – w oparciu o trzy główne koncepcje naukowe: hedonizm, eudajmonizm oraz model PERMA. Zapowiada także, że odpowie na pytanie: co sprawia, że ludzie są szczęśliwi?

Każde ze spotkań w ramach Sztuki Dobrego Życia w TAURON Arenie Kraków – całorocznego cyklu poświęconego emocjom i zdrowiu psychicznemu – składa się z otwartego bezpłatnego wykładu (wystarczy pobrać wejściówkę) i biletowanych warsztatów prowadzonych w kameralnych grupach. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wykładami, jak też towarzyszącymi im warsztatami, po najbliższym spotkaniu odbędą się aż dwa warsztaty. Jeden będzie okazją do stworzenia map marzeń, a drugi to zaproszenie do treningu BODYART®.

Więcej życia w życiu 

Osoby uczestniczące w wykładzie porozmawiają o tym, jak na poziom szczęścia wpływa genetyka, okoliczności, w których żyjemy, a także nasze świadome wybory dotyczące codziennych działań.

– To doskonała podstawa do zbudowania interwencji pozytywnych, czyli praktycznych narzędzi, które pomagają podnieść poziom szczęścia oraz w pełni delektować się codziennością. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak wykorzystać opracowany przez Martina Seligmana Model PERMA do tworzenia własnych interwencji pozytywnych. Dzięki temu nauczą się aktywnie kreować szczęście zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym – zapowiada Monika Olejniczak.

Monika Olejniczak jest także autorką książki „Delektując się życiem”, którą będzie można kupić podczas spotkania.

Warsztaty o marzeniach

 Po wykładzie odbędą się warsztaty, które będą okazją wykorzystania interwencji pozytywnej i tworzenia map marzeń. Uczestniczki i uczestnicy poprowadzeni przez trenera wejdą w stan relaksu, który pomoże im skupić się na marzeniach, a następnie przenieść je na specjalnie przygotowane arkusze. Tak stworzona mapa marzeń pozwala skoncentrować się na tym, co najważniejsze w budowaniu dobrego, pełnego znaczenia i szczęśliwego życia.

Holistyczny trening

Drugi z warsztatów zaplanowanych na 10 kwietnia to BODYART® − holistyczny trening, który oddziałuje na ciało i na umysł, pomaga odnaleźć psychiczną i fizyczną harmonię oraz równowagę. Jego celem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania ciała człowieka jako całości. Opiera się na koncepcji yin-yang, teorii pięciu żywiołów oraz tradycyjnej medycynie chińskiej, czerpie również z tradycji jogi. Istotną rolę w tym treningu odgrywa także świadome oddychanie. Lekcję BODYART® poprowadzi psycholożka i terapeutka pracy z ciałem Beata Krokowska.

Partnerem kwietniowej edycji Sztuki Dobrego Życia jest InProgress.

10 kwietnia 2025 r. (czwartek)

godz. 18:00

Sala Konferencyjna Zachodnia

TAURON Arena Kraków

______________________

Monika Olejniczak − liderka projektów, trenerka biznesu, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii pozytywnej, prowadzi autorski warsztat ,,Pozytywność w życiu i w pracy – o aktywnym kreowaniu szczęścia”. Autorka książki o delektowaniu się życiem.

Beata Krokowska − psycholożka, terapeutka pracy z ciałem, certyfikowana w zakresie metody TRE® Provider i Brainspotting, trenerka umiejętności społecznych, instruktorka jogi i BODYART®.

Exit mobile version