☰ menu

Szpital Pluszowego Misia

niedz.
12.01.2014

12.01.2014, niedziela
godz. 10.00 -19.00

12 stycznia odbywa się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W związku z tym studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland pojawią się w Manufakturze i przedstawią swoje projekty, w tym ukochany przez dzieci Szpital Pluszowego Misia. Nasze stoisko będzie można odwiedzić w godzinach 10:00-19:00.

Szpital Pluszowego Misia zajmie się leczeniem pluszaków przyniesionych przez dzieci. Celem tego projektu jest oswojenie dzieci z lekarzami, szpitalem oraz przeprowadzanymi w nim badaniami. Będzie to możliwe dzięki stworzeniu miniszpitala z odpowiednimi gabinetami, aparaturą i przyrządami.

W Manufakturze pojawią się również projekty, należące do Programu Stałego ds. Zdrowia Publicznego SCOPH:  

FASon
ma na celu przybliżenie kobietom problemu spożywania alkoholu w czasie ciąży i jego skutków. Naszym zadaniem jest uświadomienie dziewczętom oraz kobietom jako przyszłym matkom, ile złego niesie ze sobą spożywanie nawet niewielkiej ilości alkoholu w czasie ciąży

Iskra Dla Serca
zadaniem projektu jest edukacja, dotycząca techniki udzielania podstawowej pierwszej pomocy (BLS) ze szczególnym uwzględnieniem AED oraz promocja pierwszej pomocy poprzez rozdawanie ulotek i gadżetów.

– Kostek z klasą
ma za zadanie pokazać Polakom, jak dbać o swoje kości, uświadomić o potrzebie suplementacji wapnia i witaminy D oraz zwiększyć świadomość społeczeństwa o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą osteoporoza. Twarzą projektu jest tytułowy Kostek, symbol zdrowych i mocnych kości. 

Wyroluj Raka
stawia sobie za cel zwrócenie uwagi kobiet na problematykę raka piersi. W ramach projektu studenci zachęcają kobiety do regularnego i właściwego samobadania piersi oraz wykonywania badania mammograficznego.

– W kleszczach kleszczy
to projekt zajmujący się tematyką chorób odkleszczowych i ich profilaktyki. Akcje skierowane są do osób w każdym wieku od przedszkolaka po seniora. W ramach projektu obalamy mity dotyczące kleszczy i chorób przez nie przenoszonych, informujemy o sposobach zabezpieczenia się przed nimi i uczymy jak skutecznie i bezpiecznie usunąć kleszcza.

– Zaburzenia Odżywiania

inicjatywa ta jest odpowiedzią na coraz częściej występujące problemy ze zdrowym odżywianiem dzieci i młodzieży. Statystyki podają, że 10% dziewcząt i kobiet oraz około 6% chłopców i mężczyzn zmaga się z chorobami takimi,
jak anoreksja czy bulimia. Dlatego też zajmujemy się edukacją dzieci i młodzieży w zakresie problematyki zaburzeń odżywiania. Mamy nadzieję, że uczestnicy naszych akcji będą w stanie rozpoznać objawy tych chorób u siebie i osób im bliskich, a także będą wiedzieli, gdzie szukać profesjonalnej pomocy.

– Serce Masz Tylko Jedno
celem projektu jest walka z chorobami cywilizacyjnymi takimi jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i otyłość. W ramach profilaktyki tych schorzeń zainteresowanym proponujemy badanie ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi i stężenia tkanki tłuszczowej. Otrzymane wyniki są zawsze dokładnie omawiane z pacjentami. Zachęcamy również do prowadzenia zdrowego trybu życia, wykonywania regularnych badań, a w razie potrzeby – sugerujemy konsultację z lekarzem.

– Marrow Hero
zostać bohaterem w naszych czasach wcale nie tak trudno. Projekt Marrow Hero – specjalista ds. Dawstwa Szpiku wprowadza w ten temat, rozwiewa wątpliwości i niszczy mity o bólu i trudnościach, które krążą w społeczeństwie,
uniemożliwiając wyciągniecie pomocnej dłoni. Dzięki obecności Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku będzie możliwość wpisania się do Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku już na miejscu i w ten sposób NASZPIKOWAĆ innych radością!

– Antitobacco
to projekt mający na celu prowadzenie profilaktyki antynikotynowej. W czasie akcji staramy się zniechęcić jak najwięcej osób do nikotynizmu. W tym celu przeprowadzamy ankiety dotyczące wiedzy o paleniu, mierzymy poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz informujemy o sposobach pomagających wyzwolić się z tego nałogu.

– Smile X-Project
w ramach projektu odbywają się wizyty w szpitalach i placówkach specjalnych, gdzie studenci przebrani za klaunów rozweselają chore dzieci, bawią się z nimi oraz pokazują sztuczki.

A także dwa projekty, należące do Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS:
PWG -projekt łączy dwa ważne tematy: pierwsza wizyta u ginekologa i wczesna prewencja raka sutka oraz nowotworów narządu rodnego.
Męskie Sprawy – projekt opiera się na ukazaniu istotnych objawów związanych z patologią męskiego narządu rodnego. 

 http://www.lodz.ifmsa.pl

Exit mobile version